Kultura je příjemným zpestřením dne

Kultura je příjemným zpestřením dne

Lidé se příběhy bavili od pradávna. V dávných dobách bylo velmi oblíbené divadlo, nesmělo chybět v žádném městě a kočovníci jezdili po jarmarcích ve všech obcích. S příchodem pohyblivých obrázků neboli filmu, se potom mnozí obávali, že éra divadel skončila. Jediné, co se však změnilo bylo, že v mnoha kulturních sálech všech obcí se mimo jeviště pro divadelní hry nacházelo i plátno a promítací zařízení. V dobách, kdy lidé neměli doma televize, bylo kino v každém městě takřka povinností a velmi častým rozptýlením.

Ani dnes se větší obce nebo města neobejdu bez kulturních středisek, kde lidé na jednom místě najdou divadlo, kino, koncertní sál nebo taneční sál i knihovnu. Kultura je zásadní součástí života každého města, a to platí i pro Trhové Sviny. Městské kulturní středisko je tu moderní a nabízí vše co se týká kultury, co mohou obyvatelé města jen potřebovat. Pravidelné koncerty známých i méně známých interpretů, profesionální divadelní soubory i ochotníci, pestrý program kina, vybere si zkrátka každý. Samozřejmě se tu pravidelně konají velké kulturní akce. Program je natolik pestrý, že zaujme všechny věkové kategorie a místní nemusí za kulturou nikam daleko dojíždět.

Mezi oblíbenou pravidelnou akci patří například setkání heligonkářů, z divadelních souborů jistě stojí za zmínku chystaná návštěva Divadla Járy Cimrmana, a kino střídá české filmy se zahraničními trháky i dbá na pestrost pro lidi všeho věku. Pravidelně potom v divadelním sále hraje oblíbené místní ochotnické divadlo. I pokud sem pojedete jen na výlet, neváhejte místní městské kulturní středisko navštívit. Kultura povznáší ducha a pobavení i zážitky u dobrého kulturního programu jsou vždy příjemným zpestřením dne.