Vybrat vhodnou školku chce čas

Vybrat vhodnou školku chce čas

Každá maminka dříve nebo později bude řešit otázku v kolika letech dát dítě do školky a podle čeho školku vybírat. Přihlášky se sice podávají až během května, ale už teď je vhodný čas se zamyslet, zda je vaše dítě na školku připravené a začít vybírat tu nejlepší mateřinku ve vašem okolí. Především potom maminky předškoláků už mají nejvyšší čas své dítko do školky přihlásit, pokud se tak ještě nestalo. U menších dětí by potom měly maminky zvážit, zda je jejich prcek na školku připravený, každé dítě dospívá jinak, a zatímco pro jedno je ve třech letech brzy, druhé se může doma už nudit.

A podle čeho vybírat samotnou školku? Roli určitě hraje vzdálenost od bydliště, dojíždět daleko do školky se nevyplatí a také dítě by mělo spadat do školky podle uvedené adresy trvalého bydliště. Například ve městě Stříbro mají rodiče na výběr z několika školek spadajících pod MŠ Stříbro a je dobré zjistit, do které spádové oblasti spadají, k tomu se také při přijetí dítěte přihlíží.

Dále vyvstává otázka, zda volit školku státní nebo soukromou, tradiční nebo například lesní školku, Montessori, možností je opravdu mnoho. Pokud máte v místě, kde bydlíte možnost si školku vybrat, vyplatí se je všechny navštívit osobně i s dítkem, ať si vy i váš malý uděláte obrázek o tom, jak na vás školka působí. Při návštěvě se ptejte na denní program, jak děti tráví svůj čas, k čemu je školka vede, ale nezapomeňte se poohlédnout i po zázemí. Dobré je také nezapomenout na stravování, které školka dětem poskytuje, jak se stará o pitný režim dětí nebo jak to v ní vypadá s čistotou. Sympatie učitelek také hraje významnou roli a osobní doporučení od známých je k nezaplacení.