Ve školce jako doma s rodiči

Ve školce jako doma s rodiči

Spousta lidí si myslí, že když je nějaká škola soukromá, je automaticky špatná. To, že nějaká škola není placená státem však nutně neznamená, že vzdělání, které poskytuje je něčím méně cenné či dokonce nedostačující. Může to platit i naopak. Vzhledem k tomu, že soukromé školy nejsou placeny státem, nejsou mu ani nijak zavázané a mohou tedy být ve své výuce více kreativní. Navíc poskytují naději lidem, kteří se z kapacitních důvodů na státní školy nedostali a nemusí se smiřovat s tím, že zůstanou bez vzdělání. Požadavky pro přijetí na státních školách jsou totiž často přemrštěné a nemusí být vůbec předpokladem pro jejich úspěšné absolvování. Naopak lidi, kteří nemají dostatečně vyvinuté logické myšlení, které se tradičně objevuje u přijímacích zkoušek, mohou bravůrně zvládnout nějaké humanitní obory a jen proto, že nedostali šanci je studovat, to nedokáží.

Nejen vysoké a někdy střední školy však mohou být soukromé. Soukromou najdeme i školu mateřskou. I tato má své značné výhody. Někdo, kdo se rozhodne založit si soukromou mateřskou školu je většinou někdo, kdo má děti rád a touží s nimi pracovat.

Jedna z takových soukromých mateřských škol je Školička Pohádka. S nástupem do této mateřské školky se z vašich dětí sice nestanou pohádkové bytosti, ale jako v pohádce se minimálně budou cítit. Ve státních mateřských školách je často přetlak dětí a učitelé tak nemají šanci se věnovat každému z nich zvlášť a stíhat reflektovat jejich potřeby. Přitom právě v mateřské škole je pozornost pro dítě maximálně důležitá, protože je to poprvé, co je pryč od rodičů a navíc se učí fungovat v kolektivu. Školička pohádka je malá mateřská škola rodinného typu. Díky menšímu kolektivu dětí mají možnost se věnovat každému dítěti zvlášť a pomoci mu tak zvládnout tohle často velmi těžké a pro rodiče i děti náročné období prvního odloučení. Ve Školičce Pohádce si uvědomují, že každé děťátko je jiné a může mít různé problémy se začleňováním se do kolektivu. O děti se zde starají zkušení pracovníci s pedagogickým a zdravotnickým vzděláním a krok po kroku učí děti, jak se do kolektivu co nejlépe začlenit a cítit se tak ve školce dobře.

Pokud tedy hledáte školku, kde budete vědět, že je o vaše děťátko postaráno podobně, jako když bylo s vámi doma v době mateřské dovolené, našli jste tu pravou!