Studovat jazyky intenzivně a efektivně

Studovat jazyky intenzivně a efektivně

Zakladatelé jazykové školy Akcent International House Prague tvrdí, že ke studiu jazyka musíte přistoupit jako k jízdě na kole. Když se totiž učíte jezdit na kole, nepřemýšlíte o jeho konstrukci, o tom, jak funguje. Zkoušíte se na něm udržet, vnímáte, jak jede, zvyknete si na techniku jízdy a automaticky ji přijímáte. Když budete příliš přemýšlet, nikdy neudržíte rovnováhu, pořádně se nerozjedete a spadnete. Stejné je to se studiem jazyků. Učit se nazpaměť gramatická pravidla, ale nikdy je nevyzkoušet v praxi vede ke stejnému výsledku. Jazyk se nikdy nenaučíte. Jediným způsobem je si na jazyk zvykat, poslouchat, jak zní, jak se užívají jednotlivá slova. Bez teorie to sice nepůjde, ale pravidelné užívání jazyka a jeho procvičování z vás udělá mistra.

Jazyková škola Akcent nabízí pro veřejnost jazykové kurzy angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny, italštiny a čínštiny. Čínština se vyučuje intenzivní formou v rámci pomaturitního studia. Výuka trvá deset měsíců, týdně se tento poměrně složitý jazyk vyučuje dvacet hodin. Vyučují kvalifikovaní učitelé z České republiky i rodilí mluvčí. Během relativně krátké doby studenti dosahují úrovně, na kterou by se v docházkovém kurzu dostávali několik let. Právě intenzita výuky umožní naučit se čínsky tak, aby jazyk bylo možné využívat profesně nebo se mu věnovat v dalším studiu, například na univerzitě. Speciální kurzy angličtiny a němčiny jsou určeny pro děti a mládež, výuka je přizpůsobena jejich znalostem a věkové kategorii.

Do jazykové školy se hlásí i cizinci, kteří by se chtěli pod odborným vedením naučit dobře česky. V nabídce jsou večerní standardní kurzy, intenzivní kurzy i individuální výuka.

Pravdou je, že jazyk je nejlepší studovat tam, kde se jím mluví. Prostřednictvím školy Akcent je možné díky jejím partnerským školám najít vhodný kurz a vycestovat. Složit po takovém pobytu příslušné jazykové zkoušky bude hračka.