Z pohádky do pohádky každý den

Z pohádky do pohádky každý den

Rovnou do pohádky se dostanou děti, které rodiče přihlásí do mateřské školy Královské Poříčí Sokolov. Pohádkové postavy, vyřezané ze dřeva, jsou na zahradě a objevují se také každý den přímo ve třídě. Ptáte se jak je to možné? Školka má vzdělávací program pod názvem „Kouzelný svět večerníčků“. Děti se denně vracejí k tomu, co viděly večer v televizi, nenásilnou formou si vysvětlují pojmy, které nepochopily, a hlavně si z pohádek berou vše pozitivní. Získávají různá ponaučení z chování a osudu dětských hrdinů a pohádkových postaviček, učí se normám společenského chování, úctě ke stáří, vysvětlují si vztahy mezi lidmi a také vztah lidí k přírodě.

Ke svým hrám mají ideální podmínky, škola je opravená a vybavená předměty, které děti mají rády. Mají stolky, židličky a postýlky, které odpovídají jejich velikosti a potřebám, hrají si na příjemném koberci, mají spoustu hraček a pomůcek pro svůj další rozvoj a také moderní techniku.

Školka má kapacitu 40 dětí, přijímá kluky a holčičky od dvou do sedmi let. Jsou rozděleny do dvou smíšených tříd. Jejich rozdělení není náhodné. Starší děti jsou vedeny k tomu, aby pomáhaly mladším kamarádům nebo sourozencům a menší děti se naopak spoustu věcí naučí od starších spolužáků. Získávají tak své první „dospělejší“ vzory.

Rodiče ocení to, že školní budova prošla v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí, při které byla provedena izolace budovy včetně sklepů, opravena sociální zařízení a provedena rekonstrukce zahrady, ve které děti tráví čas za pěkného počasí. Bonusem je i to, že se školka nachází v blízkosti parku, dětského hřiště a lesa. Je otevřena velmi časně, rodiče mohou svoje ratolesti přivádět už od 5,45 hodin. Přednostně jsou přijímány děti těsně před školní docházkou, učitelé jsou připraveni se postarat i o děti postižené. Je samozřejmostí, že se děti ve školce stravují a po obědě odpočívají.

Učitelé se snaží, aby rodiče dobře znaly prostředí, ve kterém jejich děti tráví svůj čas, vtahují je do aktivit školky, pořádají tvořivá odpoledne rodičů a dětí, divadelní představení, besídky a společné oslavy svátků. Rodiče se také mohou podílet na výzdobě školních tříd a zahrady. Přestože jsou děti po dobu pracovní doby rodičů vytrženy z rodinného prostředí, díky těmto aktivitám se ve školce mohou stále cítit jako doma.