Nejlepší léta jsou ve školce

Nejlepší léta jsou ve školce

Kdo z nás by si nepřál celé dny si jen hrát, dopoledne se jít hezky vyvětrat ven na hřiště a po obědě mít nařízený polední klid v posteli. Ano řeč je o mateřské školce. Každý si občas rád zavzpomíná na to sladké období, kdy největší starost byla s čím si dnes bude hrát a jestli pro něj rodiče přijdou před obědem, aby nemusel spinkat.

Bohužel tyto časy jsou dávno pryč a možná teď jako rodič řešíte, která školka bude pro vaše dítko nejlepší. Faktorů při výběru školky je mnoho. Důležitou roli hraje poloha. Je třeba, aby školka byla v blízkosti zaměstnání nebo bydliště, ale aby zároveň okolí školky bylo vhodné pro chození dětí na procházky.  Každý rodič se také dívá na vybavenost jídelny, přeje si, aby děti měli jen tu nejzdravější a správně vyváženou stravu a někdo dohlížel na jejich pitný režim.

Strategickou polohu ve středu města nabízí mateřská školka Křižíkova v Mariánských Lázních. Součástí školky je i jídelna, která se stará o zdravou stravu našich nejmenších. V blízkosti školky se nachází velký park a školka disponuje i vlastní zahradou, která je uzpůsobena ke hře dětí a k rozvíjení jejich fyzické zdatnosti. Na zahradě jsou dvě krytá pískoviště, aby se předešlo riziku úpalu při hře dětí a v horkých letních měsících mají možnost osvěžení v bazénu, kde se dítka zároveň naučí základy plavání.

 

Mateřská škola dbá zároveň na psychický rozvoj dětí a uspořádání tříd je navrženo tak, aby vyhovovalo individuálním i skupinovým aktivitám. Výběr hraček a didaktických pomůcek je velmi pestrý a je průběžně rozšiřován podle tematických okruhů k rozvíjení tvořivosti ale i motorických schopností. Díky vybavenosti dětským nábytkem mají děti všechny hračky snadno dostupné a zároveň se učí po sobě uklízet. Školka dbá i na vzdělávání dětí, ve čtyř blocích se seznámí s děním kolem nás, se základy mezilidských vztahů, něco o přírodě, a hlavně o bezpečnosti. Na výběr je i z mnoha doplňkových aktivit jako třeba pěvecký kroužek, školička bruslení nebo tenisu.

Školka Křižíkova v Mariánských Lázních je vhodná již pro děti od tří let, pro které je speciální třída Jahůdky. Ostatní děti jsou podle jejich vlastností a schopností do dalších třech tříd. V této školce budou mít naši nejmenší opravdu krásně dětství.