Naučíme vás dělat práci, která vás bude bavit

Naučíme vás dělat práci, která vás bude bavit

Naše dítě nastupuje do 9. třídy a pomalu ale jistě se blíží konec jeho povinné školní docházky. Spolu s ním tak poprvé stojíme před velkým rozhodnutím, které dost možná určí budoucí povolání našeho syna nebo dcery.

Ještě mají mokrou občanku a už se musí rozhodovat, čím se chtějí v dospělosti živit. Pro děti je často tato otázka dost znepokojující. Jediné, co v tomto věku chtějí, je mít dostatek volného času na své aktivity a zájmy, kterých je teď víc, než kdy dřív. Otázka budoucího povolání se zdá neuvěřitelně vzdálená. Všichni dospělí jim ale neustále opakují to samé – že rozhodnutí, které se chystají udělat, může ovlivnit zbytek jejich života. Podle čeho se ale rozhodnout?

Asi málokdo si je v posledním ročníku základní školy jistý tím, co chce v životě dělat. Na druhou stranu už si za ty roky sezení ve školních lavicích měl každý šanci vyzkoušet, co ho baví, co mu jde a s čím má naopak problémy. Pokud žák celou základní školu bojoval s matematikou, dát ho na ekonomické lyceum asi nebude nejmoudřejší. Výběr střední školy by se však neměl brát pouze jako nepříjemná povinnost, ale spíše jako šance, konečně se zaměřit na to, co nás baví. Na střední škole si sice nemůžeme vybrat jen takové předměty, které se nám budou líbit, ale rozhodně se jim tématicky můžeme dostat mnohem blíž.

Naše Střední odborná škola Bruntál nabízí široké spektrum učebních oborů, které studentům umožní stát se profesionály ve svém budoucím zaměstnání. Od technických a manuálních prací, jako je práce instalatéra, zedníka nebo tesaře, přes kadeřníka až po pečovatelské služby. Nejen tohle jsou obory, kterými se u nás mohou studenti vyučit.

Naše škola je ideální pro mladé lidi, které baví, učit se praxí. Veškerou teorii, kterou se u nás studenti ve školních lavicích naučí, budou mít možnost si následně vyzkoušet v praxi. Věříme, že právě praxe dělá mistry, a proto chceme, aby studenti přišli s jejich budoucím povoláním co nejvíce do styku. Už v průběhu studia tak budou mít možnost rozhodnout se, co je v oboru skutečně baví a jakým směrem by se v budoucnu chtěli vydat.