Koníčky si vytváříme už ve velmi útlém věku

Koníčky si vytváříme už ve velmi útlém věku

Děti- mají spoustu volného času, žádné velké starosti a minimum povinností. To je určitě jedním z důvodů, proč si spousta z nás často povzdechne, že by se chtěla vrátit do dětství. Vzhledem k tomu, že děti ještě nemají tolik povinností jako dospělí a mají tudíž spoustu volného času, je dobré, je něčím zaměstnat. Nemluvím tu ale o práci, nýbrž o zájmových kroužcích. Zájmové kroužky jsou dobré nejen na to, aby pro dítě zajistily program v době, kdy už škola skončila a rodiče jsou ještě v práci, ale také na to, aby si děti vyzkoušely různorodé aktivity a zjistily tak, co je skutečně baví. Jen si vezměte, kolik úspěšných herců už jako děti navštěvovalo dramatický kroužek? Kolik dnešních sochařů milovalo kroužky keramiky? A určitě nejeden slavný fotbalista chodil jako malý na vesnickou čutanou s kamarády.

Každé dítě je jiné a proto může každé bavit něco trošku jiného. Je důležité, dát v tomto dětem volnou ruku. Anička, která je spíše hloubavější dítě, které má rádo logické hry a hádanky by se mohla najít v kroužku šachu, zatímco neposedný Jarda by zase mohl vynikat v atletice. Takhle asi přemýšlí spousta lidí a především rodičů a není to rozhodně špatně. Existují ale také vlohy, které vaše dítě může mít, aniž byste to poznali na první pohled. Mluvím tu především o hře na hudební nástroje. Hrát na hudební nástroj je umění, ale naštěstí je to oproti spoustě dalších umění věc, která se dá naučit. Hraní na hudební nástroje má mnoho výhod. Kromě toho, že je to krásný koníček a v životě se to často hodí, naučí to vaše dítě trpělivosti. Pokud chceme hrát na hudební nástroj opravdu dobře, může nám učení trvat i několik let, proto je důležité, vybrat si ten správný pro nás. Některé děti se začnou současně učit na několik hudebních nástrojů a postupem času si zvolí ten, který jim nejvíce jde, a který je nejvíce baví. A proč taky ne? Času na to zatím mají dost.

Pokud vaše dítě není zrovna na sporty typu fotbal, tenis nebo házená, ideální místo pro hledání zájmových kroužků jsou pro vás Základní umělecké školy- zkratka ZUŠ. Nenechte se však mást názvem, nedostávají se zde známky jako ve škole, ani se sem nemusí chodit od pondělí do pátku. Tyto typy škol jsou pouze zaměřeny na různé umělecké obory. Najdete zde především dramatické kroužky, výtvarné kroužky a v neposlední řadě zmiňované kroužky hudební. Jednou z takových škol je například Základní umělecká škola Louny, která sídlí ve stejnojmenném městě.

Pokud tedy hledáte zájmový kroužek pro své dítě a nemůžete se rozhodnout, který vybrat, zkuste navštívit nějakou ze základních uměleckých škol, třeba vás něco zaujme.