Kam za studiem grafického designu a fotografování v Liberci?

Kam za studiem grafického designu a fotografování v Liberci?

Střední umělecká škola v Liberci s.r.o. je špičkou, co se týče vzdělávání v oblastech grafiky, webdesignu, fotografie a médií. Jak jste již zajisté z nabízených předmětů pochopili, tak se jedná o uměleckou školu, která se ve studentech snaží maximálně rozvíjet jejich kreativní schopnosti. Co se týče oborů, tak ty nabízí tato střední škola hned dva – jedná se o studijní obory Grafický design (GD) a Užitá fotografie a media (FM). Zároveň tato škola sídlící na adrese Sladovnická 309 se hrdě hlásí k tomu, že je skvělou přípravou na vysoké školy výtvarného a humanitního zaměření.

Z toho jasně vyplývá, že oba nabízené obory jsou maturitní. Vyjma odborných předmětů je tu tedy důraz kladen i ty z nichž se skládá státní maturita – obzvláště velký prostor je zde věnován angličtině, která je nejenom ve světě designu, fotografie a médii již dnes naprostou nezbytností.

 

Na co všechno dokáže tato škola studenty připravit?

Stejně tak se v dnešní době nejde obejít bez grafických dovedností na počítači –  PC grafika, design a webdesign tu tedy mají rovněž své místo. V nižších ročnících je zas věnována zvýšená péče základním výtvarným technikám. Pokud tedy budete v této škole dávat pozor, tak se po jejím absolvování můžete těšit na kariéru v reklamní agentuře, tiskárně, TV či ve své vlastní firmě.

Samozřejmostí je pak vybavení školy těmi nejmodernějšími a nejpoužívanějšími grafickými programy (Adobe CS6, After Effects, Sony Vegas). Stejně tak se v útrobách Střední umělecké školy v Liberci pochopitelně nachází i grafická dílna, kde mohou studenti trénovat třeba sítotisk, a fotoateliér. Za vyzdvihnutí rozhodně stojí i pravidelně pořádané výlety za kulturou a uměním, díky této škole tak můžete navštívit různé galerie nejenom po ČR, ale i po Evropě. Škoda pořádá i vlastní výtvarný kurz v přírodě.