I úředník potřebuje náčiní

I úředník potřebuje náčiní

Možná si řeknete, že kancelářské potřeby seženete všude a není na nich nic významného. Opak je ale pravdou. Tak jako malíř pokojů potřebuje kvalitní barvy, válečky, štětky a další pomůcky, potřebuje svoje potřeby i úředník v kanceláři a školák. Jsou to psací potřeby, potřeby pro archivaci a třídění dokumentů, xerografické i barevné papíry, bloky, kancelářská technika a tabule pro prezentace. Přestože se hodně zápisů pořizuje na počítači, je třeba si dělat krátké poznámky, zvýraznit pasáže v textu, a k tomu potřebujete kuličková pera, propisovací tužky, rollery, zvýrazňovače, mikrofixy, linery, popisovače, značkovače, tužky a mikrotužky, a do nich náplně, tuhy a inkousty. Když píšeme, hodí se nám občas na podtrhávání i pravítko, na opravy zase korekční lak nebo páska, pryž nebo guma.

Házet dokumenty bez ladu a skladu do skříně není rozumné, daleko lepší je mít ve věcech přehled a vše ukládat do archivačních boxů a krabic. V nabídce jsou desky s drukem, desky s klopou, s gumou nebo vázací lištou. A pro jistotu je třeba si opatřit také popisovací štítky, aby bylo vše dobře a přehledně označené. Abyste dokumenty mohli uložit, budete potřebovat také děrovačky, sešívačky a rozešívačky, a do sešívaček drátky. Díky sešívačkám už neztratíte žádný dokument, jednoduše je scvaknete k sobě a potom už je můžete snadno přenášet a archivovat.

Některá pracoviště se neobejdou ani bez katalogových knih, odkládacích map a hospodářských tiskopisů. Ty se dělají s dopravní a celní problematikou, personální a mzdové, poštovní, tiskopisy bezpečnosti práce a také na účetní doklady a evidenci. Vše se zakládá do pořadačů a rychlovazačů. Vizitky obchodních partnerů, řemeslníků a další osob, se kterými se denně potkáváme, se ukládají do vizitkářů a pouzder, důležité schůzky a porady se zapisují do kalendářů a diářů. Přestože si informace určitě ukládáte v elektronické podobě, každodenní pohled na nástěnný kalendář s důležitými akcemi vám nedá zapomenout. Některé stolní kalendáře jsou určené pro různé cílové skupiny, a tak jsou speciálně zaměřené třeba pro nastávající maminky, školáky, účetní a také třeba pro vášnivé kuchařky, milovníky psů a koček.

A o tom, že se s pomocí kancelářských potřeb dá vyrobit něco zajímavého, třeba exploding box, se mohli přesvědčit zákazníci obchodu VESPA EKO ze Žďáru nad Sázavou. Přímo v obchodě si vyrobili z papíru a s pomocí děrovaček, nůžek, lepidel a dalších pomůcek barevný a užitečný dáreček.