Výhody personální agentury pro zaměstnance i firmy

Výhody personální agentury pro zaměstnance i firmy

Pokud si nejste jistí, zda zvolit při hledání zaměstnání/ zaměstnanců pomoc personální agentury, přinášíme vám několik výhod, které spolupráce s agenturou znamená. Najít vhodného kandidáta pro určitou pozici je pro firmu časově i finančně náročné. Ne každá společnost disponuje početným personálním oddělením a potom se stane, že ne všechny nabídky práce najdete přímo na inzerátech firmy. Některé pozice firma ani nemůže inzerovat a to ty, na které hledá úzce specializované pracovníky. Právě tady nejvíce pomůže personální agentura, která se postará o vhodnou inzerci, poohlédne se ve svých databázích i na jiných místech a najde vhodné kandidáty. Kdo hledá práci, tak od agentury může dostat nabídky, které by jinde nenašel, dostane informace, které by jinde nezískal a konzultant personální agentury vám pomůže při pohovoru i vyjednávání podmínek.

Agentura vám představí podrobně pozici, o kterou se ucházíte, pomůže vám připravit se na pohovor, poskytne materiály a možné otázky a sama, pokud si to firma přeje, provede počáteční pohovory. Pokud si firma žádá zaměstnance na specializované například manažerské pozice, pomůže agentura prověřit jejich dovednosti, a to pomocí pohovorů i specializovaných testů. Je v zájmu personální agentury pracovat ve prospěch firmy i potencionálního zaměstnance, a proto si můžete být jistí, že se vždy bude snažit najít ideální lidi na dané pozice.

Personalisté z agentury budou po celou dobu probíhajícího výběrového řízení udržovat s kandidáty kontakt, informovat je o novinkách a pokud neuspějete, poskytnou vám kvalitní zpětnou vazbu. Navíc jakmile jste jednou v jejich databázi, sami se vám příště pravděpodobně ozvou s vhodnou pracovní příležitostí přímo pro vás.  Firmy navíc mohou využít mnoho dalších služeb nabízených personálními agenturami, kromě vysoce specializovaných pozic pomohou najít i větší množství zaměstnanců, když otevíráte novou pobočku, mohou zajistit dočasnou pracovní sílu anebo pomůže s řízením lidských zdrojů uvnitř firmy.