Česká firma s japonskou tradicí

Česká firma s japonskou tradicí

Společnost JCEE s. r. o. z Lanškrouna se zabývá vývojem a výrobou jednoúčelových strojů a automatizovaných zařízení. Dbá na preciznost a vysokou kvalitu výroby a služeb. Díky tomu, že vlastní konstrukční kancelář a obrobnu, vzniká celý stroj pod jednou střechou. Firma přijímá prvotní poptávku, zajišťuje celý výrobní proces a předává hotový výrobek zákazníkovi. Společnost JCEE má dobré kontakty v Japonsku a díky nim zastupuje přední světové výrobce Janome, Nisca a CSM. Byla založena v roce 1992, o pět let později zahájila výrobu jednoúčelových strojů, v roce 2004 rozšířila výrobu strojů pro automobilový průmysl.

Její hlavní náplní je vývoj a výroba automatických strojů pro automobilový a elektrotechnický průmysl. Jde o montážní a kontrolní stroje, automatizovaná pracoviště a montážní linky, které slouží k mechanizaci a automatizaci výrobních procesů. Stroje jsou na základě požadavku zákazníka vybaveny různými komponenty renomovaných výrobců automatizační techniky – od mechanických prvků přes pneumatické a hydraulické jednotky, elektronické komponenty, robotické jednotky a výpočetní techniku až po řídící systémy.

JCEE má vlastní konstrukční kancelář, kde se realizují prvotní vize a nápady. Týmem špičkových specialistů se proměňují ve skutečnost. A protože stroj není schopen pracovat bez řádného řídícího softwaru, má firma JCEE vlastní vývojové kapacity, které spolupracují přímo se zákazníkem. Dodává automatizaci do různých odvětví, dominantní podíl tvoří automobilový průmysl, ale s výrobky od JCEE se lze setkat i v elektrotechnickém a zdravotnickém průmyslu. Jde o svářecí, šroubovací, ovíjecí zařízení nebo lisovací, nýtovací a tvářecí stroje.

A protože nestačí jen výrobky tvořit, ale i kontrolovat, JCEE konstruuje a vyrábí rozličné měřící, testovací a kontrolní stanoviště v celé řadě průmyslových odvětví. Jsou to testery úniku kapalin, vakuové kontroly konců trubek po tváření a vizuální testovací zařízení kamerou.

Firma JCEE také zajišťuje prodej a servis ohýbacích a tvářecích strojů CSM pro ČR a SR, provozuje prodejní a servisní středisko produktů japonské firmy JANOME Sewing Machine, světoznámého výrobce šicích strojů a také průmyslových robotů a elektrolisů. Je také partnerem pro dovoz a servis japonských popisovačů štítků a bužírek firmy Nisca.