Výběr advokáta nepodceňte

Výběr advokáta nepodceňte

V životě každého člověka může nastat situace, kdy z nějakého důvodu bude potřebovat právní pomoc. Pod tím pojmem si většina lidí vybaví zastupování v nějakém řízení před úřady nebo obhajobu v právních věcech. Nemusí to však spočívat pouze v těchto úkonech. Právní pomoc, jak už pojem napovídá může spočívat i v prosté pomoci konkrétně v poradenství, jak právní problém řešit, jaké jsou možnosti co dělat dál, nebo popřípadě jak právnímu sporu předejít. Právní pomocí se zabývají především advokáti.

Pokud tedy nastal nějaký problém, nebo řešíte složitou životní situaci, která se jakkoliv týká práva, nepodceňte situaci a odbornou pomoc vyhledejte co nejdříve. Můžete si tím ušetřit nespočet dalších starostí, které by mohly nastat, pokud byste situaci neřešili správně. Mezi takové situace patří například rozvod, pracovně právní nebo trestní věci a je třeba aby vás zastupoval profesionál. Jak takového profesionála správně vybrat, abyste nezaplatili zbytečně vysoké peníze za nejistý výsledek?

Předně advokát je ten, kdo vystudoval právnickou školu, má minimálně tříletou praxi, složenou profesní zkoušku a je zapsaný v registru České advokátní komory. Tam byste si také každého odborníka, kterého vyhledáte měli ověřit. Dále při výběru nepodceňujte místo svého bydliště a kanceláře advokáta, pokud jste z Prahy a známý vám doporučí někoho z Ostravy, časově ani finančně se vám rozhodně kvůli každé radě nevyplatí dojíždět. Tím se ale dostáváme k dalšímu bodu. Při hledání odborníka na právní činnost rozhodně dejte na doporučení svých známých. Mějte ale na mysli, že kdo pomohl vašemu sousedovi při rozvodu nemusí být odborník na oblast, kterou potřebujete vy. Když už vyberete odborníka, se kterým si budete rozumět a bude splňovat vaše požadavky, nezapomeňte před předáním případu sepsat písemnou smlouvu o poskytnutí právní služby, ve které sjednáte cenu odměny za poskytované služby.