Už nevíte, kam na výlety? Vydejte se do Zlínského kraje!

Už nevíte, kam na výlety? Vydejte se do Zlínského kraje!

Prázdniny jsou kousek za polovinou a už vám pomalu dochází nápady, kam se ještě můžete vydat na výlet, na prodloužený víkend nebo na dovolenou abyste si je co nejvíce užili? A už jste zvážili jako svůj další potenciální cíl Zlínsko? A jaké jiné město by mělo být základnou pro vaše výlety než samotný Zlín. Město vybudované podle amerického vzoru obuvnickou firmou Baťa vás jistě zaujme svou jedinečnou funkcionalistickou architekturou. Pohled z ptačí perspektivy vám nabídne vyhlídka na Baťově mrakodrapu, Jednadvacítce, kde mimo jiné můžete vidět i jedinečnou kancelář ve výtahu. Určitě nevynechejte procházku po čtvrti Letná, kde najdete unikátní cihlové Baťovy domky, které dal zbudovat pro své dělníky, aby to měli co nejblíže do práce. A co by to bylo za návštěvu města vybudovaného obuvnickým gigantem, kdybyste nenavštívili muzeum bot.

I nejbližší okolí Zlína má mnohé co nabídnout. Ať už se pěšky nebo na kole vydáte na jeho průzkum nebudete zklamaní. V Malenovicích můžete navštívit hrad s reprezentativními interiéry, expozicí historických hodin nebo zbraní. V malé obci Tečovice, která dříve patřila ke Zlínu vás poté jistě zaujme jedna z nejstarších architektonických památek tohoto kraje, kterou je původně románský kostel sv. Jakuba Většího. Směrem na Holešov byste poté určitě neměli minout Zoologickou zahradu Zlín, která patří k těm nejkrásnějším u nás. Jedinečná je svým členěním podle kontinentů a během jediného dne tu uvidíte zvířata z celého světa.

Pokud budete mít stále dostatek času a nebudete vědět kam se vydat dál, pak sedněte do auta a udělejte si výlety do vzdálenějšího okolí. Luhačovice jsou vyhlášeným lázeňským městem, s pohodovou atmosférou, krásnými procházkami po kolonádě a Jurkovičovými stavbami. Daleko to není ani do “Hanáckých Athén” tedy Kroměříže. Pokud se toužíte procházet mezi antickými sloupy a užívat si krásu zahrad, nebo se kochat UNESCO památkami, pak je to město pro vás. I pokud máte raději přírodu, je pro vás Zlín stále jako výchozí bod pro vyjížďky na výlety ideální. Hned za nejbližšími kopci se tu ocitnete v dechberoucí krajině Bílých Karpat.