Už jste navštívili nejvyšší místo Žďárských vrchů?

Už jste navštívili nejvyšší místo Žďárských vrchů?

Prázdniny jsou něco málo za půlkou a není lepší doba na cestování a poznávání světa, než je léto. Pokud jste si ještě nevybrali dovolenou a a teprve plánujete kam se vydat, pak pro vás máme další turistický typ. Letošní léto je jako dělané pro objevování krás České republiky. A jednou z nejkrásnějších krajin je jistě vysočina, konkrétně CHKO Žďárské vrchy. Je to jedna z mála nedotčených oáz čisté přírody v srdci Česka. Tato krajina je protkaná sítí turistických stezek i cyklostezek, na každém kroku narazíte na dechberoucí scenerii a rozhodně se nemusíte bát, že tu bude přecpáno jako na Sněžce. CHKO Žďárské vrchy je také oblastí přirozené akumulace vod a pramení tu řada českých a moravských řek ale jsou tu i velké rybniční soustavy.

Možnosti ubytování na Žďársku najdete na mnoha místech, oblíbené jsou chaty a chalupy, které vaší dovolené dodají správný dobrodružný a pohodový ráz. Pokud zvolíte ubytování Chlumětín čeká vás vytoužený klid přírody a zároveň to máte k nejzajímavějším místům blízko na pěší túry. V rámci procházky si určitě projděte i obec Chlumětín samotnou, narazíte tu na historickou venkovskou usedlost, potkáte chlumětínského pomocného a mezi místní pamětihodnosti patří i kaple v obci. Kousíček od obce můžete navštívit pramen Chrudimky.

Na nejvyšší místo Žďárských vrchů Devět skal to máte asi osm a půl kilometru po turistické stezce. Název této přírodní památky je odvozen od skalního labyrintu, který tvoří hřebeny s devíti věžemi. Ať už si do Devíti skla zvolíte kteroukoli turistickou stezku, zavede vás k dalším zajímavým skalním útvarům a provede vás krásnou krajinou. Jakmile se vám turistika omrzí, můžete sednout do auta a zajet se podívat na UNESCO památku Zelená hora do Žďáru nad Sázavou, jet se vykoupat k některému z mnoha rybníků nebo navštívit památkovou rezervaci Betlém Hlinsko.