Poklad nedaleko Zlatých hor

Poklad nedaleko Zlatých hor

Kraj opředený mnoha pověstmi a legendami kam příliš turistů nezavítá, ale jistě se tam rádi budete vracet. Na samých hranicích s Polskem ukryty v Jeseníkách se nachází Zlaté hory, Stříbrný potok nebo třeba Ďáblův kopec a Čertův kámen. Zříceniny gotických hradů, tajemné černé skály a nekonečné ticho zachovalé pohraniční přírody Jeseník, to vše vás čeká v tomto kraji. Snad každá vesnička tu má mnoho legend a o ukrytých pokladech ve Zlatých horách kolují zkazky do dnes. Ne nadarmo se také jmenují Zlaté hory, kdysi se tu rýžovalo zlato.

Pokud byste chtěli i vy zkusit své štěstí a některý z bájných pokladů objevit, vydejte se do obce Jindřichov na Květnou neděli o Velikonocích. To se totiž na nedalekém “domácím vrchu” otevírá vstup vedoucí k pokladu. I další Jindřichovská pověst v mnohém připomíná jednu z balad od Karla Jaromíra Erbena. Která to je si zjistěte ve vesničce v Jeseníkách sami. A když už v Jindřichově budete, nevynechejte návštěvu zámeckých zahrad, kde se ukrývá mnoho soch, zaujme i kašna nebo altánek. Pokud byste toužili obec poznat blíže, dozvědět se něco o jejích dějinách nebo zjistit víc o místním pivovaru, který dnes ji bohužel nefunguje, navštivte malé Jindřichovské muzeum.

Za zmínku potom jistě stojí i znak obce ve kterém můžete vidět černého kohouta držícího v pařátu srdce. Srce symbolizuje spojenou obec Arnultovice a kohout naráží na původní pojmenování Hennersdorf-slepičí obec, které nejspíš vzniklo podle charakteru zaměstnání místních obyvatel. Co se týká přírody, okolí Jindřichova spojuje dvě odlišné geografické oblasti. Na východě je to rovinaté osoblažsko na západě potom krajina nabírá kopcovitý ráz Nízkého Jeseníku. Směrem k městu Zlaté hory vede mnoho turistických stezek, na kterých můžete potkat nespočet krásných vyhlídek podpořených rozhlednami ke které patří i nejstarší rozhledna v Jeseníkách Biskupská hora. A pokud by vám okolí obce opředené pověstmi a legendami nestačilo, v dojezdové vzdálenosti najdete Vodní tvrz Jeseník, město Bruntál nebo termály v Losinách.