Meziměstí mezi Českem a Polskem

Meziměstí mezi Českem a Polskem

Život u samých hranic s Polskem v severním výběžku naší vlasti je mnohem pestřejší a barvitější, než byste možná od pohraniční oblasti čekali. Rozhodně nečekejte jen hluboké neprostupné lesy a místa, kde dávají lišky dobrou noc. Teplicko-Broumovské skály jsou oblíbeným cílem mnoha turistů, místní přírodu nelze s ničím srovnávat a ať se vydáte kterýmkoliv směrem, budete putovat jedinečnou a zachovalou krajinou. Pokud hledáte útěk z města do přírody, ale pořád chcete být v místě, kde máte nespočet možností co dělat a nebudete se tam nudit, pak byste měli zamířit do Meziměstí.

Jedná se o malé městečko na samotné hranici mezi Českem a Polskem. Téměř ze všech stran je obklopeno horami a lesy, nejlépe to uvidíte z nové kovové rozhledny na Ruprechtickém Špičáku. Na levé straně spatříte vrchy Krkonoš, napravo se vypínají Orlické hory a na středu to jsou Javořické hory s Broumovskými stěnami. Z výletů do přírody se přímo nabízí sklání útvary v nedalekém Adršpachu, které potěší i horolezce. Chata Hvězda ve švýcarském stylu a s kaplí ve tvaru hvězdy je významnou architektonickou památkou a také strategickým výchozím bodem pro výlety. Minout byste neměli ani Broumov s pivovarem a zámkem, v Broumovských stěnách můžete odhadovat co tvar které skály připomíná, prozkoumat Suchdolskou niagáru a v okolí najdete mnoho zřícenin skalních hradů.

A co vše se dá dělat ve městě Meziměstí? V létě se můžete jít osvěžit do AQA landu, nově vybudovaného koupaliště, kde je i hřiště. Dále je k dispozici víceúčelové sportoviště vedle fotbalového hřiště, pak byste neměli minout fabriku na zážitky centrum Walzel, kde najdete pod jednou střechou mnoho možností trávení volného času, a z památek nevynechejte místní nádraží. Železniční stanice Meziměstí je v mnoha ohledech zcela unikátní technická památka. V budově je umístěna tělocvična, stálá železniční expozice a divadelní sál, který je svým neobvyklým umístěním ojedinělý v Evropě. Ve městě se pravidelně také koná mnoho kulturních i sportovních akcí. A pokud se na naší straně hranic začnete nudit, máte to kousek na Polskou stranu hor, kde najdete také mnoho krásných míst.