Lákadla Olomouckého kraje

Lákadla Olomouckého kraje

Olomoucký kraj, jeden ze čtrnácti krajů České republiky, je členěn na pět okresů a uvnitř něj se nachází neuvěřitelných 399 obcí.

Krajským městem Olomouckého kraje je statutární město Olomouc, které je městem s bohatou historií a mnoha památkami. Olomouc byla ve středověku centrem Moravy a do třicetileté války byla třetím největším městem zemí koruny České. Co do počtu obyvatel je Olomouc se svými zhruba sto tisíci obyvateli v současné době šestým nejlidnatějším městem v České republice. Městu Olomouc se také přezdívá univerzitní či studentské město. Nachází se zde významná univerzita Palackého, na jejíž studium se sjíždí lidé z celé české i slovenské republiky. Olomouc je bohatá nejen na historii, najdeme zde slavný Sloup nejsvětější trojice, který je památkou UNESCO, radnici s orlojem z 15.stolet, Edelmannův palác a mnoho dalšího. Po zadu nezůstává ani kultura. Ve městě Olomouc se to jen hemží všemi možnými galeriemi, výstavami či divadelními představeními. Nachází se zde celkem šest divadel a tři kina. Město je také vyhlášené výrobou sýrů a to především slavných Olomouckých tvarůžků. Město Olomouc však není jediným lákadlem Olomouckého kraje.

Dalším, o něco menším za to ale podobně úchvatným městečkem je město Kojetín. Město Kojetín je malebné městečko na Hané, které vás na první pohled upoutá svou architekturou. V jeho těsné blízkosti leží město Kroměříž, Hulín, Přerov či Prostějov. Kojetín má okolo šesti a půl tisíc obyvatel a je je rozděleno do třech městských částí, kterými jsou Kojetín- město, Kojetín- Popůvky a Kojetín- Kovalovice. V hlavní části Kojetín- Město žije převážná většina obyvatel Kojetína. Město obklopuje ještě několik menších obcí. Jednou z nich je obec Pavlovice u Kojetína. Pavlovice u Kojetína jsou ideálním místem k relaxaci a odpočinku. Nejen že zde naleznete opět krásnou architekturu a dýchne na vás kus historie, ale je obklopená krásnou a rozmanitou přírodou, na kterou je radost pohledět.

Olomoucký kraj je oblastí, kde najdete mnoho krásných a zajímavých míst. Pokud tedy plánujete nějaký výlet po České republice, rozhodně neuděláte chybu, když se zastavíte v jednom z měst tohoto krásného kraje.