Kam na výlet v Čechách?

Kam na výlet v Čechách?

Na mapách některým lidem připomíná spíše velké město než samostatný stát. Vedle některých velikánů se Česká republika může zdát jako ničím nezajímavé místo. To, že je naše země malá a neomývá ji oceán ještě neznamená, že nemá turistům co nabídnout. V naší republice najdeme spoustu míst, které se liší nejen okolím, ale také životním stylem či nářečím místních obyvatel.

Každá oblast naší země, dokonce i každé město, v sobě skrývá něco výjimečného. Například díky různorodé mluvě zdejších obyvatel, nemusíme být ani ze zahraničí, abychom se zde cítili jako „cizinci“. Stačí sednout do auta, popojet o 100 kilometrů dál a rázem máme pocit, že místní obyvatelé mluví jinou řečí. Ostraváci neznají dlouhá písmena, Brňáci používají slova, které nikdo jiný nezná a Pražáci přidávají své typické „v“ před každé slovo s kulatým písmenem na začátku.

Česká republika je však bohatá nejen na tvůrčí jazyk jeho obyvatelstva, ale také na památky a přírodní krásy. I ty jsou samozřejmě typické pro určité oblasti. Pokud cizinec vycestuje do České republiky, má rozhodně z čeho vybírat. Co ale určitě nevynechá je naše hlavní město Praha a s ním spojený region přírody, hradů a zámků. Čechy.

 

Jakmile si splníme povinost vidět Český hrad, projdeme se po Kralově mostě a pokocháme se pohledem na Prahu z hory Říp, můžeme se přesunout prozkoumávat jih tohoto regionu. Druhý největší hradní komplex v České republice, který je zároveň památkou UNESCO, učaruje nejen milovníkům středověku. Státní hrad a zámek Český Krumlov patří k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě. Velkolepý komplex zahrnuje čtyřicet budov a palácových stavení, a to vše soustředěné kolem pěti zámeckých nádvoří a sedmi hektarů zámecké zahrady. Pokud se do Čech vydáme v letních měsících, byla by velká chyba vynechat návštěvu majestátné Orlické přehrady. Čas u přehrady, která je součástí Vltavské kaskády v jižních a středních Čechách můžeme strávit nejen koupáním, ale také si můžeme skusit plachtění na pronajatých plachetničkách.

Kdo byl ve východních Čechách a neviděl Velkou pardubickou jakoby tam ani nebyl. Legendární dostihy si můžeme vychutnávat spolu s tamním vyhlášeným perníkem. Kromě známých turistických cílů, můžeme poznávat kouzlo Čech také prostřednictvím jejich obcí. Ty nám totiž o životě v tomto regionu napoví nejvíc. Jednou z obcí s vlastním obecním úřadem, jejíž návštěvou si můžeme výlet do Čech obohatit západočeská obec Lety.