Jaká místa navštívit v Moravskoslezském kraji?

Jaká místa navštívit v Moravskoslezském kraji?

Dovolená v tuzemsku se v posledních letech vrací opět do módy. Důvodů, proč se Češi rozhodují trávit své volné dny tady, může být hned několik. Roli mohou hrát pochopitelně peníze. I když některé hotely v České republice by mohly směle konkurovat hotelům v evropských metropolích, čím blíže se na dovolenou vydáme, tím méně peněz zpravidla utratíme. Největší náklady totiž často padnou právě na dopravu. Dovolená v České republice je výhodná také pro rodiny s malými dětmi. Cestování s batolaty totiž není vždy úplně jednoduché a taková cesta do zahraničí může rodiče vyčerpat ještě víc, než když se o dítko starají doma. Nemluvě o potřebě dobré a dostupné zdravotnické péče, na kterou bychom při cestování s dětmi neměli zapomínat. Nemocnice a lékařská péče v méně vyspělých a chudých zemích může být poněkud rozdílná, než na jakou jsme zvyklí u nás.

Spousta lidí navíc časem zjistí, že byť byli v desítkách cizích zemí, z České republiky znají jen kraj, kde žijí a hlavní město. Je potom poměrně smutné, když jsme schopni vyjmenovat tisíce krásných míst v zahraničí, ale v České republice si na žádné nevzpomeneme. Není tedy na škodu si alespoň čas od času udělat výlet i po naší rodné domovině.

Za návštěvu stojí rozhodně Moravskoslezský kraj, který je bohatý zejména na přírodní památky. Netradičním zážitkem může například návštěva hořícího kopce halda Ema, který vznikl navezením hlušin. Od 60. let, kdy se nitro haldy vznítilo, prohořívá uvnitř kopce dodnes. Vysoké teploty, které uvnitř kopce dosahují až 1500 stupňů Celsia jsou také důvodem, proč se na vrcholu Emy nikdy neudrží sníh. Kromě toho nabízí Ema krásný výhled na dominantní město Moravskoslezského kraje – Ostravu. Podobně zajímavým místem je Beskydská oblast tmavé oblohy, která je jako druhá oblast v naší zemi vyhlášená pro ochranu tmy a noční oblohy bez výrazného světelného znečištění.

Kromě vyhlášených míst, kde s největší pravděpodobností potkáme také spoustu tuzemských i zahraničních turistů, stojí za návštěvu také jedna z místních obcí zvaná Kyjovice. Na první pohled upoutá krásná příroda nejen ve vesničce, ale také v jejím okolí. V Kyjovicích žije zhruba devět set obyvatel a nachází se pouhých 7 kilometrů od Ostravy. Výlet tam tak můžeme spojit s návštěvou krajského města. Pokud chceme okusit pravé české tradice, jsou Kyjovice tím pravým místem k návštěvě. Ideální příležitostí k návštěvě je masopust a s ním spojené akce, které obec Kyjovice tradičně pořádá.