I Česko nabízí mnoho krásných míst na dovolenou

I Česko nabízí mnoho krásných míst na dovolenou

V současné době, kdy všichni sedíme doma a jen smutně vzpomínáme na časy, kdy se dalo normálně chodit ven, je velmi lákavá myšlenka se někam vydat alespoň ve svých plánech na léto. Vzhledem k proměnlivosti a nevyzpytatelnosti situace však momentálně není příliš moudré se poohlížet po hotelech u moře a plánovat si cesty do dalekých krajin. Ovšem s trochou optimismu už by se dala pomalu začít plánovat dovolená v Česku. Hotely, restaurace, autokempy, muzea a další poskytovatelé služeb vám za takové rozhodnutí budou pouze vděční, a navíc i tady u nás v Česku je toho mnoho krásného k vidění.

Vypravit se můžete například do samotného srdce Šumavy, do malebné vesničky Srní. Původně dřevorubecká osada obklopená lesy vás okouzlí svými roubenými chalupami. Obec si získala také spisovatele Karla Klostermanna, který sem zasadil děj několika svých románů. Můžete se tak projít po Klostermannova naučné stezce, dřevěném mostě, podívat se na vyhlídku nebo navštívit Klostermannovu chatu, kterou jistě znáte z trilogie Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem, která se tady natáčela.

Tím však ani zdaleka zajímavosti Srní a kolem Srní nekončí. I když vesnice nese svůj název podle srnčí zvěře, která se tu dříve bohatě vyskytovala, dnes je známá především díky jiným zvířatům. Najdete tu totiž unikátní přírodní vlčí výběh, kde můžete pozorovat tyto nebezpečné prapředky psů. Jakmile zatoužíte po klidu přírody, můžete se vydat po některé z mnoha značených turistických stezek dále do srdce Šumavy. Můžete jít hlubokými lesy, míjíte horské louky plné květin, na chvíli se můžete zastavit na některé z mnoha vyhlídek do okolí a osvěžení vždy najdete u řeky Vydry, na které je několik vodopádů. A horská túra uprostřed klidné přírody funguje jako balzám na psychiku.