Dobře vedené účetnictví vám přinese klidné spaní

Dobře vedené účetnictví vám přinese klidné spaní

Zpracovávat účetnictví, mzdy a daně se může zdát jednoduché jen zdánlivě. Jde o samostatný ekonomický obor, který si žádá své. Dnes mají účetní a specialisté na daně nezřídka vysokoškolské vzdělání a jejich profese patří mezi velmi žádané. A není divu. Když se podíváte na různé formuláře a dotazníky, přečtete si, co je napsané v kolonkách, stává se, že některým položkám vůbec nerozumíte. A jejich vyplnění je opravdu důležité. To poznáte při první kontrole. Pokuty a penále od jednotlivých úřadů a institucí jsou někdy tak vysoké, že zaplatit si odborníka, který vám vše bez chyby spočítá a poradí, co a hlavně kdy zaplatit, vyjde mnohem levněji.

Vždyť je potřeba platit finančnímu úřadu, zdravotním pojišťovnám, správě sociálního zabezpečení a případně i úřadu práce. Musí se platit daň z příjmu fyzických i právnických osob, z přidané hodnoty, spotřební daň, silniční daň, a někdy také daň z nemovitostí. Proplétat se ekonomickými paragrafy je opravdu náročné a ještě složitější je sledovat na tomto poli novinky a změny.

Představte si, že podnikáte, nemáte žádné zaměstnance, nejste plátci DPH, ale i v práci používáte svoje soukromé vozidlo. Potřebujete, aby někdo zpracoval všechny vaše účetní doklady včetně položek na bankovním výpisu a zpracoval za vás daňové přiznání dani z příjmu.

Ještě složitější situace nastává, když vám při podnikání někdo pomáhá na dohodu o provedení práce a DPH platíte každé čtvrtletí. Počet vašich faktur, pokladních dokladů a dalších položek je mnohem vyšší. Účetní si ale poradí i se složitějšími úkoly, kdy firma zaměstnává pracovníky na hlavní pracovní poměr, platí DPH každý měsíc a využívá k podnikání dopravní prostředky.

Jednou z takových firem, která poskytuje plný servis v oblasti účetní problematiky a znalost daňové soustavy k plné spokojenosti svých zákazníků, je PUZZLIK. Sídlí na Praze 5 ve Strojírenské ulici. A co klienti o firmě Ilony Zajíčkové říkají? Že si cení její zodpovědné práce, spolehlivosti, odborných kvalit i individuálního přístupu. A to firma PUZZLIK zpracovává také mzdové účetnictví a vede personální záležitosti. S účetnictvím, zpracovaným od této společnosti se kontrol nemusíte bát.