Čísla nechte na odbornících a mějte účetnictví v pořádku

Čísla nechte na odbornících a mějte účetnictví v pořádku

Účetnictví je jedna z věcí, které se mohou zdát jako děsivé pro každého začínajícího podnikatele. Byla by škoda nevěnovat se vlastnímu byznysu, jen kvůli komplikacím spojených s účetnictvím. Ačkoliv je účetnictví poměrně podrobně upraveno zákonem, není tak děsivé, jak se zprvu může zdát. Zejména, když máte možnost využít externí vedení vašeho účetnictví.

Kdo všechno má povinnost vést si účetnictví?

Vedení účetnictví je povinností pro všechny právnické osoby, které mají sídlo v České republice. Také zahraniční osoby, které na území České republiky podnikají. Dále organizační složky státu podle zvláštního právního předpisu a fyzické osoby, které jsou jako podnikatelé zapsány v obchodním rejstříku. Vedení účetnictví mají i fyzické osoby, které jsou podnikateli a jejich obrat přesáhl za bezprostředně předcházející kalendářní rok částku 25 000 000 Kč.

Pro fyzické i právnické osoby, které se rozhodnou nebo mají povinnost vést účetnictví, se používá termín tzv. účetní jednotka. Účetnictví v sobě skrývá mnoho oblastí, kde je třeba znát potřebné předpisy a zákony. Demotivující může být i skutečnost, že je třeba změny v legislativě neustále sledovat a řídit se jimi. Někteří podnikatelé se proto spoléhají na softwary, avšak i ty má své limity. Pokud nechcete zaměstnat účetního jako kmenového zaměstnance, je vhodné využít externí výpomoci. Externí účetní je skvělou volbou pro malé a střední podniky, kdy tato volba bývá pro podniky mnohem levnější a efektivnější. Stejně jako kmenový zaměstnanec vám nabídne veškeré potřebné informace a zajistí, aby vaše účetnictví bylo v pořádku i pro případnou kontrolu. Pokud hledáte firmu, která by vám pomohla s účetnictvím a poskytla daňové poradenství, tak se neváhejte obrátit na firmu Tama Group. Vaše účetnictví bude bez chybičky a vy se můžete plně věnovat jiným oblastem vašeho podnikání.