Školní tělocvičnu nemusí využívat jen děti

Školní tělocvičnu nemusí využívat jen děti

Abychom mohli uspořádat nějakou sportovní akci, nebo přátelský sportovní turnaj, nemusíme být vlastníky žádné sportovní haly, ani mít k dispozici jiné velké prostory. Můžeme si místo toho pronajmout tělocvičnu některé ze základních nebo středních škol.

Přes den ji využívají žáci a večer se otevírá veřejnosti pro nejrůznější sportovní akce. Některé školy nabízí pronájem tělocvičen i včetně jejich sociálního zařízení prakticky na cokoliv. Cenu za pronájem si nastaví sama škola, většinou se však pohybuje v řádu stovek korun za hodinu. Někde seženeme pronájem za 50 korun a jinde i za 500. Záleží pochopitelně na lokalitě, kde se škola nachází. Pronájem tělocvičny v centru města nás vyjde pravděpodobně o něco dráž, než když si pronajmeme tělocvičnu v malé obci o pár stovkách obyvatel.

Tato možnost se může hodit nejen v případě jednorázových akcí, jako je například firemní fotbalový turnaj nebo sportovní utkání mezi přáteli. Využít ji můžeme třeba také v případě, že si chceme založit nějaký sportovní klub nebo taneční skupinu, nicméně zatím nevíme, jestli se náš projekt uchytí.

Spousta lidí například dělá celý život nějaký zájmový kroužek a jakmile dospěje, má pocit, že o tento druh zábavy definitivně přišla. Co takhle si ale založit vlastní kroužek?

Je poměrně složité, nejen finančně ale také logisticky, rozhodnout se z ničeho nic založit si vlastní pohybový kroužek. Vymyslet název, sehnat prostory a hlavně se postarat o marketing, který k nám naláká dostatečné množství lidí. Tohle všechno je práce, kterou neuděláme za týden. Navíc potom můžeme zjistit, že nám vedení hodin zasahuje příliš do našeho volného času, nebo nás to nebaví tak, jak jsme si mysleli.

V tomto případě není rozhodně od věci, zaplatit si pronájem jedné ze školních tělocvičen a jednou týdně tam pořádat lekci pro známé a známé známých za symbolickou cenu. Díky tomu si vedení budoucího sportovního kroužku nebo klubu nejen osaháme, ale také v průběhu přijdeme na nejrůznější překážky a problémy, které by v budoucnu mohly nastat a to nás naučí jim předcházet.