Odpočinek v zemi medem oplývající

Odpočinek v zemi medem oplývající

To je ta země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem oplývající. I když praotec Čech z hory Říp pravděpodobně k Medovému Újezdu nedohlédl, jistě při své slavné větě myslel právě ten. Vesnice je ze všech stran obklopena překrásnou podbrdskou přírodou s hlubokými lesy, bohatými na úrodu hub a ideálními k dlouhé procházce. Na svěžím lesním vzduchu, uprostřed nekonečné zeleně bezpochyby načerpáte novou energii a odpočinete si jako jinde ne.

V těsné blízkosti obce navíc najdete přírodní památku “Na skále”, kde se nachází jedinečné paleontologické naleziště se zkamenělinami hlavonožců. Poblíž je také přírodní park Trhoň a krásnou přírodou vás provede mnoho značených turistických stezek. Samotnou obecní náves potom lemuje několik lidových roubených stavení z druhé poloviny osmnáctého století a uprostřed se vyjímá barokní kaplička.

Medový Újezd je díky čisté přírodě a atmosféře malé vesničky s návsí s roubenými staveními velice oblíbeným rekreačním místem. Stálých obyvatel má Medový újezd jen kolem dvou set, ale přes léto je tu díky rekreantům mnohem živěji. Přispívá k tomu i kdysi svépomocí vybudovaný areál koupaliště se saunou a letní terasou s občerstvením. Za areálem se potom nachází upravené hřiště pro tenis a další míčové sporty. V obci nechybí ani knihovna, potraviny nebo hostinec kam je možno zajít za dobrým jídlem a osvěžením.

V současné době obec prochází neustálým rozvojem a modernizací, nové autobusové zastávky zpříjemňují místním čekání na autobus do blízkých Rokycan nebo vzdálenější, avšak ne nedostupné Plzně. Na vlak vede rekonstruovaná cesta do vedlejšího Holoubkova a pro zájemce jsou volné stavební pozemky s kouzelným výhledem do okolí.