Když čerstvé suroviny, tak přímo od zdroje

Když čerstvé suroviny, tak přímo od zdroje

Kdo z nás nikdy nepoužil mouku. Tento obilný výrobek plní kredence snad každé domácnosti a je základní surovinou všech kuchařů a hospodyněk už od nepaměti. Existují čtyři základní typy obilnin, jejichž pojmenování a rozdělení se učí děti už na základní škole. Pšenice, která je jednou z nich, patří k nejstarším kulturním rostlinám a dodnes se drží na vrchních příčkách žebříčku jako jedna z nejdůležitějších rostlin.

Pěstování obilí je velmi stará disciplína, která byla v pravěku hlavním zdrojem obživy každé rodiny. Na našem území se obilniny začaly vůbec poprvé pěstovat zhruba 5, 5 tisíc let před naším letopočtem. Za tu dobu prošlo zemědělství značnými inovacemi, ale jeho důležitost zůstává téměř stejná. I když zemědělství dnes není jediným zdrojem obživy, produkty z něj pořád tvoří nedílnou součást našich jídelníčků.

Na tom, že přírodní výrobky koupené v supermarketu, se s těmi čerstvými nedají srovnat, na tom se asi shodneme. Ne každý má však možnost, aby si vše pěstoval sám a byl si tak jistý, že jsou výsledné potraviny připravené z opravdu čerstvých a poctivě vypěstovaných surovin. Nemusíme mít však hned vlastní pole, abychom si byli jistí, že naše mouka je z kvalitních obilovin.

Jsme společnost AGRO ŽLUNICE, a.s. a zabýváme se nejen rostlinnou, ale také živočišnou výrobou a ovocnářstvím. Pokud chcete mít jistotu, že to co jíte je opravdu přírodní, bude nám ctí vám naše výrobky dodávat.

Nemusíte mít vlastní ovocný sad, abyste měli jablíčka jako z vlastní zahrádky. Naše ovocnářství je zaměřeno na produkci jablek a švestek, které pěstujeme na celých 52 ha půdy. Naše sady pravidelně obměňujeme novými odrůdami jabloní, což našim jablkům dodává neustálou jedinečnost. Ani naše rostlinná výroba nezahálí. Mezi hlavní pěstované plodiny patří pšenice ozimá, řepka, cukrovka, ječmen jarní nebo hrách. Nezapomínáme ani na zvířátka a proto u nás najdete plodiny také pro krmné účely živočišné výroby, kterými jsou kukuřice a pícniny. Živočišná výroba se u nás soustředí na výrobu mléka a hovězího masa.

Pokud už vás nebaví nakupovat v supermarketu „zajíce v pytli“ a chcete si být jistí, co jíte, přijeďte se podívat k nám.