Se vším kolem nemovitostí poradí odborníci

Se vším kolem nemovitostí poradí odborníci

S nemovitostmi souvisí spousta činností. Pokud se rozhodnete opustit nájemní bydlení a pořídit si vlastní dům nebo byt, nebo naopak svůj dům nebo byt prodat, je rozumné obrátit se na realitní kancelář, která nákup nebo prodej zprostředkuje. Realitní makléř přesně ví, jak byt nafotografovat, jak sestavit text nabídky, aby se objevilo co nejvíce zájemců, a také kde a jak inzerovat. Má i spoustu kontaktů a ví, kde hledat byt, který pro vás bude tou nejlepší volbou. Ušetříte si spoustu času prohlížením inzerce a hledáním. Realitní makléř s vámi do vyhlédnutého bytu zajde, sežene o něm dostupné informace a bude komunikovat s majitelem. Pokud prodáváte, makléř najde zájemce, zorganizuje prohlídky bytu a veškerou komunikaci se zájemci povede za vás.

Pokud vlastníte nemovitý majetek, můžete se dostat do situace, kdy budete potřebovat znát jeho hodnotu. Znalecké posudky vyžadují různé instituce, například když si budete chtít půjčit peníze u banky, vypočítat z nemovitosti daň dědickou nebo darovací, když budete řešit dědické nebo insolvenční řízení, oddlužení, exekuci nebo když budete chtít nemovitost prodat. Odhady nemovitostí provádějí nezávislí odborníci, znalci nebo odhadci.

Když už vytouženou nemovitost získáte, budete ji možná chtít zrekonstruovat a upravit podle svých představ. Vhod vám přijde rada z architektonického studia. Odborníci vypracují návrhy s vizualizací, nachystají kompletní projektovou přípravu, zajistí inženýrskou činnost i koordinátora BOZP. Je docela možné, že na stavbu dostanete dotaci od České republiky nebo dokonce Evropské unie. Váš záměr posoudí specialisté, propojí s vhodnými dotačními programy a vše připraví až po závěrečné vyúčtování získaných finančních prostředků. Když budete chtít snížit energetickou náročnost vašeho obydlí, efektivně využívat elektrickou energii nebo využívat obnovitelné zdroje energie, určitě se zajímejte o program Nová Zelená úsporám Státního fondu životního prostředí ČR.