Zvolte obor s budoucností – stavět se bude vždy

Zvolte obor s budoucností – stavět se bude vždy

Nevíte kam na střední školu? Zvolte obor, který má budoucnost! Jedno je jisté, stavělo se, staví se a stavět se bude i v budoucnu. Sázkou na jisté uplatnění je střední průmyslová škola stavební v Českých Budějovicích. Škola žákům nabízí kvalifikaci v oboru stavebnictví a jako jedna z mála také v oboru geodézie a katastr nemovitost. Stavárna zabezpečuje bezplatné čtyřleté denní studium a nabízí i možnost dálkového studia v řádném pětiletém studijním programu nebo ve zkráceném tříletém pro zájemce s maturitou z jiného oboru. Střední průmyslová škola stavební v Českých Budějovicích nabízí kromě odborného vzdělání také mnoho aktivit, jak v rámci výuky, tak jako rozšiřující činnosti k výuce, například realizuje projekty partnerství škol, které umožňují žákům zajímavé návštěvy v zahraničí.

Studenti oboru stavebnictví mají do třetího ročníku předměty společné, poté si volí specializaci podle toho, jakou následující životní dráhu považují za nejlepší. Mohou si zvolit zaměření na architektonickou tvorbu, pozemní stavby, stavební obnovu, dopravní stavby nebo na vodohospodářské stavby. Důležitou součástí výuky je odborná praxe ve stavebnictví. V rámci rozvrhu docházejí studenti od prvního ročníku na odloučené pracoviště, kde se v jednotlivých výcvikových prostorech učí zdění, práci s kovem a se dřevem, pokrývačské a klempířské práce i práce s novými technologiemi.

Obor geodézie a katastr nemovitostí připravuje žáky na činnost technicko – hospodářských pracovníků v geodezii, investiční výstavbě, katastru nemovitostí i v kartografii a geografických informačních systémech. Odborná výuka na tomto oboru je zaměřená na zeměměřičské a výpočetní práce, mapování, nebo tvorbu map. I součástí tohoto oboru je praxe. Žáci stavárny často pokračují ve studiu na vysokou školu a v budoucnu najdou dobré uplatnění.