Zpátky do lavic

Zpátky do lavic

Dětem právě začal nový školní rok, někteří natěšeně, jiní méně radostně znovu usedli do svých lavic a mnoho rodičů si jistě oddechlo, že nemusí vymýšlet prázdninový program. Se začátkem školy zase rodičům začínají jiné starosti, o to více potom těm, kteří mají prvňáčka a nejsou zvyklí na školní rutinu svého dítka a musí shánět všechny pomůcky. Výběr vhodných školních potřeb by se přitom neměl podcenit, i sešit s pěkným obrázkem nebo pouzdro plné pastelek může dítku čas strávený ve škole zpříjemnit.

Zatímco dříve výběr školních pomůcek nebyl příliš pestrý, dnes se regály v obchodech pod množstvím sešitů, pastelek a batohů prohýbají už v půlce prázdnin. S koupí sešitů se však rodičům vyplatí počkat, mnoho učitelů má specifické požadavky na velikost sešitu a řádkování a během prvního týdne by děti měly dostat seznam. U třípatrového barevného pouzdra plného pastelek a fixek si je potom třeba uvědomit, že všechnu tu váhu, nosí děti každý den na zádech. Lepší je mít některé barvičky v jiném obalu, a ten nechávat ve škole. Učebnice zajišťují pro děti školy, každá škola jede podle jiné osnovy a učebních metod, některá je více zaměřena na jazyky a má více jazykových příruček, jiná zase na matiku.

Mnohé školy, mezi které patří i základní škola Přibyslav, jsou vybavené moderními didaktickými interaktivními pomůckami, které dětem i učitelům usnadňují práci a dělají výuku zábavnější. Stále více se také do škol dostávají moderní ergonomické pomůcky, které dětem pomáhají se správným držením pera a levákům lepší psaní. Výběr školních pomůcek však nepodceňujte, tužky i pastelky musí dítěti dobře sedět do ruky, batoh dobře rozkládat váhu na celá záda a nezpůsobovat otlaky, nezapomenout řádně vybavit kufřík na výtvarnou výbavu, do tělocviku sehnat boty s bílou podrážkou a nevynechat při nákupech ani malý ručník do třídy, ubrousek pod svačinu nebo uzlík na přezůvky.