Volný čas s Rozmarýnem

Volný čas s Rozmarýnem

Jakmile začne školní rok, rodiče přemýšlejí o tom, jak svým ratolestem vyplní volný čas. Nejlepší je děti zapsat do různých kroužků a pohybových aktivit, aby je mimoškolní činnost bavila a aby se nenudily. Velmi zajímavý program nabízí dětem Dům dětí a mládeže Rozmarýn Litoměřice. Předškoláci i školáci se tady mohou nad rámec osnov věnovat angličtině, sportům jako je badminton, florbal, fotbálek, gymnastika, jumping, aerobik nebo mohou chodit na in-line brusle, případně do jezdeckého kroužku. Děvčata i kluci se ale mohou věnovat i dalším pohybovým aktivitám, které uspokojí ty, kteří jsou nadaní na sport i tanec. Je pro ně určený break dance, kroužek mažoretky a zumba. Kluci si určitě vyberou z nabídky technického klubu mládeže, ať jsou to 3D technologie, elektrotechnika, modelářství, robotika nebo stavba hudebních nástrojů. Zručné a hloubavé děti osloví kroužek Tvořílek nebo Výtvarná dílna. A to zdaleka není všechno. Mladí lidé se mohou věnovat rybaření, včelařství, vaření, mohou hrát na kytaru i vyrábět keramiku.

Velmi oblíbené je hlavně těmi nejmenšími dětské dopravní hřiště. Děti si na něm mohou vyzkoušet jízdu na silnicích, které vypadají jako ty opravdové a napodobit tak činnost, která je vyhrazena jen dospělým. Zároveň se tady učí pravidla silničního provozu nenásilnou cestou. Až budou jednou sami řídit auto, možná se jim vybaví ty okamžiky, kdy jezdili na kole nebo koloběžce po hřišti a správně zareagují na krizovou situaci v komplikovaném provozu.

Dům dětí a mládeže nechystá programy jen během školního roku, aktivní je také o prázdninách. Vždyť všechny děti nemají dědečka a babičku na vesnici, za kterými by mohli na prázdniny odjet. A tak rádi využijí možností, které jim dávají letní příměstské tábory.

Přestože má Dům dětí a mládeže Rozmarýn ve svém názvu jen představitele nejmladší generace, věnuje se i těm nejstarším. Mohou tady dohánět znalosti, se kterými se ve školních lavicích nikdy nesetkali, ale které jsou pro dnešní moderní svět nezbytné. Naučí se pod vedením instruktorů obsluhovat počítač, orientovat se v informacích prostřednictvím internetu a třeba i získají nové přátele.