Studium elektrotechniky v Plzni má svou tradici

Studium elektrotechniky v Plzni má svou tradici

Síla blesková, elektron, elektřina. Lidé její základní principy znají již tisíce let, ale naučili se ji využít ve svůj prospěch až během posledních dvou století. Dnes je pro nás svět bez elektřiny naprosto nereálnou představu, jsme zvyklí žít obklopeni elektrickými zařízeními a naše teplo, světlo, pitná voda, vše je závislé na přísunu elektrické energie. Právě proto je povolání elektrikáře pro chod moderní společnosti zcela nezbytné a těchto řemeslníků je opravdu třeba. Proto po celé České republice najdeme mnoho škol zaměřených na elektrotechniku a elektromechaniku.

Jednou z nich je i Střední odborné učiliště elektrotechnické v Plzni. Škola nabízí absolventům základních škol úplné střední vzdělání zakončené buď maturitní zkouškou nebo výučním listem. Plzeňský region je oblastní se značnou koncentrací elektrotechnického průmyslu a škola vznikla spojením dvou jiných elektrotechnických škol a navazuje na jejich tradici a zkušenosti. Ze čtyřletých studijních oborů zakončených maturitou si žáci mohou vybrat mezi telekomunikací, informačními technologiemi a oborem mechanik elektrotechnik pro elektronická zařízení, silnoproudá zařízení nebo informační technologie. Nabízené tříleté obory jsou elektromechanik pro zařízení a přístroje, elektrikář a elektrikář pro silnoproud.

Škola se pyšní nejmodernějším vybavením mnoha kompletně zařízenými dílnami, kde se žáci bezpečně učí zacházet s elektrickými zařízeními a porozumět jejich problematice. Ke komplexnějšímu vzdělání napomáhají žákům odborné praxe v některé z mnoha spolupracujících firem se školou, a výměnné zahraniční pobyty. Na celorepublikových soutěžích si SOU Plzeň vede velmi dobře, na úspěchy svých žáků může být opravdu hrdé. U vybavení školy je také třeba zmínit možnost ubytování v domě mládeže a stravování v jídelně, stejně jako všechny moderní školy má dvě tělocvičny a venkovní hřiště.