Škola pro děti, rodiče i prarodiče

Škola pro děti, rodiče i prarodiče

Nikdo nepochybuje o tom, že vzdělání zvyšuje šanci mladého člověka na úspěch v dalším životě. Kromě potřebných dovedností a vědomostí dává i nadhled a schopnost řešit životní problémy snáze a lépe. Někdy je těžké odhadnout, jakým směrem se bude vývoj společnosti ubírat a jaké obory budou žádané i za řadu desetiletí. Asi nemá cenu se trápit prognózami a vybrat si jako svoje životní poslání činnost, která člověka baví a která ho naplňuje. Protože jen tak budeme chodit do zaměstnání radostně a s chutí. Na druhou stranu je dobré být připraven na to, že v průběhu života si bude nutné vzdělání a vědomosti neustále doplňovat a aktualizovat. A někdy nás život natolik překvapí, že svoje původní povolání úplně opustíme a začneme se věnovat něčemu úplně jinému. Donutí nás životní okolnosti nebo tak učiníme zcela dobrovolně, protože nám původní profese přestane z nějakého důvodu vyhovovat.

Na všechny možnosti vás připraví škola Varnsdorf. Absolventi základní školy tady mohou studovat i několik let a odejít jako diplomovaní specialisté s titulem Dis. Na každý studijní obor totiž navazuje vyšší odborná škola a na některé i vysoká škola. Žáci si mohou vybírat z celé řady perspektivních oborů, zaměřených na služby, cestovní ruch, techniku a design.

Pokud někomu teorie moc nejde a věnoval by se raději praktickým činnostem, má možnost se přihlásit na učební obor. Když bude šikovný, určitě se jako kuchař, číšník, zedník, karosář, zahradník, elektrikář nebo truhlář v životě neztratí. Naopak. Dnes začíná stále více platit, že řemeslo má zlaté dno. O absolventy učebních oborů je obrovský zájem, mají nejlepší příležitost, jak se ve svém oboru zdokonalit a třeba si založit i vlastní živnost. Kdo by s odstupem let zjistil, že mu výuční list nestačí a chtěl by si vzdělání doplnit, může se přihlásit na dvouletý obor Podnikání nebo Provozní technika dálkovou formou studia a potřebné znalosti z teorie dohnat při zaměstnání. Škola nabízí i další pedagogické vzdělávání pro ty, kteří by se chtěli věnovat výchově mladých lidí, různé kurzy, e-learningové vzdělávání a dokonce i univerzitu třetího věku.

Pro ty, kteří to mají ze svého domova do Varnsdorfu daleko a nemohli by denně dojíždět, jsou připravené dva domovy mládeže. Po vyučování se lze věnovat sportu, chodit do posilovny nebo si vybrat z bohaté nabídky zájmových kroužků.