Proč by dítě mělo jíst ve školní jídelně

Proč by dítě mělo jíst ve školní jídelně

Děti brzy usednou zpátky do školních lavic a mnoha rodičům odpadnou každodenní starosti jak dítě zabavit během dne, nebo co mu uvařit dobrého na oběd. Zároveň se však mohou obzvláště u některých rodičů prvňáčků objevit obavy, jestli jejich dítko nebude celý den hladem, jestli mu bude ve školní jídelně chutnat, strava bude vyvážená a přidají se starosti s chystáním svačinek. Mnozí si jistě ještě pamatují nepříliš chutně vypadající takzvané uho, univerzální hnědou omáčku, kterou sami obědvali za svých školních let. Pokud se bojíte, že totéž čeká i vašeho potomka, obáváte se zbytečně.

V dnešní době si školní jídelny dávají záležet na tom, aby žákům servírovali zdravou a vyváženou stravu, která pokryje jejich denní potřebu živin, minerálů i vitamínů potřebných ke zdravému vývoji. Nejen jídlo samotné, ale už i jen pravidelný stravovací režim a návyky přispívají k lepší kondici a zdravotnímu stavu. Navíc v dnešní době, kdy mnoho dětí čelí problémům s obezitou, jsou školní jídelny ideálním místem, které děti může naučit jíst zdravěji. Nemusíte se ani bát, že váš prvňáček bude z velké školní jídelny zmatený a nebude vědět co a jak, malým dětem paní učitelky vše ukáží. Také si nemusíte dělat starosti, že když dítěti nebude chutnat, bude nad ním učitelka stát do doby, než nenáviděný špenát sní. Toto už v dnešní době naštěstí neplatí.

Dítě dostane čip, na který mu pravidelně nabijete určitou částku, ze které se platí obědy. V dnešní době už není problém si obědy vybírat přes internet, můžete tak dítku poradit, co je dobré. A tím výhody školního stravovacího zařízení zdaleka nekončí. Mnohé jídelny nabízejí i možnost svačin, takže vám odpadnou starosti s ranním mazáním rohlíků. Kromě kvality jídla je také velmi příznivá cena jídel a to díky tomu, že část oběda dotuje stát.