Děti si zkusí být kovbojem, redaktorem i lovcem záhad

Děti si zkusí být kovbojem, redaktorem i lovcem záhad

Na dětství je snad nejkrásnější ona blažená nevědomost. Ten pocit, kdy je pro nás vše záhadou, obyčejné věci mohou být magické a máme upřímnou touhu objevovat nepoznaný svět kolem sebe. Všichni z nás jistě na dětství vzpomínají s úsměvem a pohádkové dětství plné dobrodružství jistě přejeme i našim nejmenším. Děti jsou už tak nějak od přírody zvídavé a nejedno dítko se zranilo při lezení na stromy, způsobilo málem požár, když si doma hrálo se sirkami a zaneřádilo celou kuchyň při pokusech vařit.

Právě proto je pro děti nejlepší, když svůj volný čas mohou trávit s ostatními a poznávat společně, a hlavně bezpečně svět kolem sebe. V každém městě najdeme mnoho domů dětí a mládeže, které nabízejí široký výběr zájmových kroužků, díky kterým si na své přijde malý vědec, sportovec i baletka. Velký výběr kroužků ale i letních táborů nabízí i Ostravský dům dětí a mládeže Vratimov. Kromě již klasických sportů, bojových umění, tanců nebo tvořivých dílen v jejich nabídce najdeme i mnoho netradičních kroužků.

Zaujmout může kroužek nazvaný Black & Brown, který nadchne všechny s vášní pro divoký západ a kovboje. Učí se v něm pracovat s lasem a bičem, točit s kolty ale i tančit country tance. V kroužku pojmenovaném příhodně cukrář se zase děti naučí péct a vytvářet krásné a chutné dorty, v dřevařovi pracovat se dřevem a v lovcích záhad odhalovat fungování běžných věcí kolem nás. Mimo to má tento dům dětí a mládeže vlastní časopis a televizi, kde si děti mohou zkusit práci redaktora, režiséra a naučit se s kamerou a foťákem.

Kromě velmi pestré nabídky zájmových kroužků, nad jejichž výčtem bychom mohli strávit spoustu času také DDM Vratimov nabízí mnoho letních táborů a soustředění. Příměstské tábory v okolí města jsou vhodné pro menší, kteří se bojí na týden odjet, mezi tématy výjezdových táborů v přírodě i vybere snad každý a také se nabízí výlety do zahraničí.