Absoventi stavebních oborů mají zelenou

Absoventi stavebních oborů mají zelenou

Hledáte perspektivní obor, ve kterém nikdy nebudete mít nouzi o práci? Přihlašte se na Střední průmyslovou školu stavební, České Budějovice, Resslova 2. Podle statistik je totiž 93 procent stavebních firem plně vytíženo, takže se rozhodně nemusíte bát o svou budoucnost.

Zřizovatelem Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích je Jihočeský kraj. Škola umožňuje bezplatné čtyřleté studium, zakončené maturitní zkouškou. Přihlásit se mohou chapci a děvčata po základní škole nebo po vyučení. Řada absolventů průmyslovky ve studiu dále pokračuje ve studiu stavebnictví nebo architektury na některé z vysokých škol. A jsou úspěšní, protože dostali výborný základ pro svou profesi od vysoce kvalifikovaných učitelů pro všeobecnou, teoretickou i praktickou výuku. Absolventi se uplatňují také v podnikatelské stavební sféře. Někdy se vracejí na půdu školy, aby se poradili v některých věcech. Učitelé od nich získávají cenné informace o nových směrech digitálního projektování, využívání moderních výrobních technologií, používání nových stavebních materiálů a stavebních prvků, a také informace o nových ekonomických vztazích. Učitelé se svými bývalými studenty udržují cenný kontakt a získané poznatky přenášejí dál do odborné výuky.

Škola je pro moderní výuku velmi dobře vybavena, žáci dokonce nutně nemusí mít vlastní notebook, protože ve škole je pro výuku dostatek počítačů. Velká pozornost je věnována výuce jazyků, žáci si mohou vybrat buď angličtinu nebo němčinu. Jazykové učebny jsou vybaveny audio i videotechnikou, výukové programy jsou také v počítačích. Škola má vybavení také pro výuku informatiky, pro výuku stavebních oborů jsou v počítačích grafické programy, ekonomické programy a programy pro výuku geodézie. Programové vybavení se průběžně aktualizuje a obohacuje novými aplikacemi. Pro výuku geodézie má škola dobré měřičské vybavení, teodolity a nivelační přístroje. Významnou součástí vybavení školy jsou laboratoře pro praktickou výuku odborných předmětů, je tady laboratoř chemie, betonu, mechaniky zemin, stavebních materiálů a vodohospodářská laboratoř. Stavební praxe probíhá po dobu celého školního roku v průběhu prvních třech ročníků.