Víkend na Táborsku plný zážitků

Víkend na Táborsku plný zážitků

Poskládat itinerář na léto, dát dohromady všechna zajímavá místa, která chcete navštívit rozhodně není snadný úkol a je dobré si inspiraci na volné víkendy psát už teď. Koneckonců ti, kteří ani o víkendu nevydrží sedět doma a neustále potřebují poznávat nová místa pravděpodobně už se začátkem jara vyrazí za výlety. A jaro je na cestování ideální, není vedro, aby se nedalo chodit, všechno kvete a zem je ještě svěží a vy také.

Míst, kam se dá vypravit naše země nabízí opravdu nespočet, pokud však zvažujete směr Jižní Čechy, neměli byste minout historií protkané město Tábor a jeho okolí. Labyrintem uliček se můžete toulat bez většího cíle a na každém kroku narazit na kousek historie, na zdobené měšťanské domy, majestátní hradby a malebná zákoutí. Pokud však chcete poznávat město systematicky, minout rozhodně nesmíte gotickou radnici, husitské muzeum, nebo středověké podzemí.

Jakmile si užijete ruchu města dostatek, příjemný výlet a jasný bod který sledovat nabízí řeka Lužice. Na ní najdete místa ke koupání, vodopády, historické mlýny i technické zajímavosti nebo geopark. Když se vypravíte kousek dál od řeky můžete navštívit tajuplné zříceniny, na rozhlednách se podívat na svět z ptačího pohledu nebo prozkoumat malebné vesničky s historickými stavbami. Co by to bylo za výlet, kdybyste si z pošty, která je většinou poblíž obecního úřadu neodvezli pohled na památku. Když vás toulání krajem unaví můžete se vydat do ZOO, skanzenu nebo na zámky v okolí. Sportovci poté mohou vybít zbývající energii na ferratech nebo si půjčit raft nebo kánoi a poznat svět z vodní hladiny. Okolí je ideální také pro výlety na kole. Může toho nabídnout dostatek na víkendový výlet přesycený zážitky, ale ani týden v této oblasti se nudit nebudete.