Relaxovat můžeme i na kole

Relaxovat můžeme i na kole

Česká republika je státem s rozmanitou přírodou, zkrátka místem, jako stvořeným pro rekreaci. Rekreace nemusí nutně znamenat „hodit si nohy nahoru“, poslouchat zpěv ptáků a meditovat. Rekreovat se můžeme i aktivně, a to například procházkami v přírodě nebo turistikou po zajímavých místech v České republice. Lákadlem spousty turistů lačnících po aktivní rekreaci je například Ústecký kraj. Zde je pár jeho „nej“, které by měl vidět opravdu každý.

I turistika může být poněkud různorodá a to zejména podle předmětu našeho zájmu. Někteří z nás milují památky a historické stavby, u nichž obdivují nejen dechberoucí architekturu, ale také neuvěřitelný um tehdejších stavitelů, kteří před několika sty lety dokázali bez jeřábů, traktorů, moderního a zautomatizovaného stavebního náčiní postavit stavby, které naprosto předčili svou dobu a lidi dodnes fascinují. Z takových památek můžeme v Ústeckém kraji navštívit třeba rotundu svatého Jiří, kterou můžeme spojit také s návštěvou legendární hory Říp, na které se tyčí. Za návštěvu rozhodně stojí také pomník Přemysla Oráče ve Stadicích, nebo množství zámků ležících třeba v Krásném Dvoře nebo Libochovicích.

Milovníci přírody v Ústeckém kraji zase nemohou nenavštívit národní park České Švýcarsko, který je jedním z nejhezčích přírodních rezervacích v České republice. V Ústeckém kraji najdeme také památný strom Mišpule, který rozhodně také stojí za vidění.

I když je příroda místem, kde se většina lidí cítí svobodně a uvolněně, ne pro každého musí být příroda tím pravým místem k rekreaci. I milovníci městské turistiky si však v Ústeckém kraji přijdou na své. Nejkrásnější městské památkové rezervace najdeme v Kadani, Litoměřicích, Žatci nebo třeba Úštěku.

Ti z nás, kteří zase „chvíli neposedí“ a bez dávky sportu se prostě dostatečně nezrelaxují, mohou vyzkoušet cyklistickou stezku podél řeky Labe, túru v Krušných horách či Autodrom a Hipodrom v Mostě.

Za zmínku pochopitelně stojí nejen města Ústeckého kraje, ale také na přírodu bohaté vesničky, které se v něm nachází. Ať už tedy upřednostňujeme lenošení v krásné přírodě, aktivní relaxaci návštěvou památkových rezervací či spojení sportovních aktivit s poznáváním zdejších krajin, v Ústeckém kraji si přijdeme na své.