Poklidné bydlení na Vysočině?

Poklidné bydlení na Vysočině?

Hledáte útěk od uspěchaného a znečištěného prostředí velkoměsta? Nebaví vás už každý den spěchat přes přeplněné zašpiněné ulice, proplétat se davy lidí a jste milovníky přírody?

Pak je pro vás jistě tím správným místem malebná a poklidná obec Láz nacházející se v okrese Třebíč v kraji Vysočina. Samotná Třebíč, v jejímž okrese se obec nachází, je zařazena na seznam památek Unesco, dále v okrese můžete navštívit zámek Valeč, nebo Náměšť nad Oslavou a pokud jste milovníky piva, známý Dalešický pivovar, kde se natáčely Postřižiny, se přímo nabízí k návštěvě. A o kráse přírody na Vysočině se snad ani nemusím zmiňovat.

A pokud jste jste fanoušky zimních sportů, skiareál Jalovec máte necelou hodinku cesty od obce Láz.

Obcí protéká Syrovický potok a je obklopena rozsáhlými polnostmi, lesy a loukami, v území obce se rozkládá i Hájský rybník. Dlouholetou tradici zde má zemědělství a řemesla, jak můžete poznat i z erbu, na kterém je vyobrazen klas obilí. Vesnička samotná má pouhých 285 obyvatel, proto se zde opravdu nemusíte bát přelidnění. Úřad obce si svých obyvatel cení, proto pořádá mnohé akce pro děti jako je den dětí, pálení čarodějnic nebo Mikulášská nadílka. Nezapomíná však ani na dospělé a každý rok se zde koná pouť, dožínky Štědrovečerní setkání a velké rozloučení s koncem roku na Silvestra. A pokud jste někdy snili o povolání hasiče, můžete se přidat do sboru dobrovolných hasičů.

Ani do města to však nebudete mít daleko, Moravské Budějovice jsou vzdálené pouhých pět kilometrů a Třebíč asi půl hodiny cesty autem. Hned vedle obce Láz se rozkládá obec Nové Syrovice, kde je pošta i kostel.