Pohádkový kraj Josefa Lady

Pohádkový kraj Josefa Lady

Pokud jste jako děti milovali obrázky od Josefa Lady, jeho povídky o kocouru Mikešovi a kozlu Bobešovi, potom by pro vás měla být návštěva pohádkového Ladova regionu jasným cílem. Tohoto nadaného umělce zná snad každé dítě a své jméno si získal i v zahraničí. Josef Lada se narodil do rodiny ševce v kouzelné vsi Hrusice, v malém rodinném domě u rybníka, který můžeme znát z mnoha jeho kreseb. Hrusice mu byly inspirací po celý život a na mnoha jeho dílech nalezneme odkazy na tuto pohádkovou obec.

A obec Hrusice si tohoto svého významného rodáka velmi cení. Po nejvýznamnějších pohádkových místech vás provedou informační tabule, na kterých najdete úryvky z Ladových knížek. V památníku Josefa Lady se vám přestaví celá tvorba a život spisovatele, na návsi se můžete občerstvit v Hospodě u Sejků, kde se odehrála rvačka ze slavného obrazu a cesta vede dál k rodnému domu u Hrusického rybníku talentovaného umělce. Při své návštěvě ovšem nesmíte vynechat spoustu dalších magických po kterých vás provedou dvě naučné stezky, Cesta kocoura Mikeše a Pohádkové Hrusice.

Ale nejen za návštěvou rodiště Josefa Lady je tato obec jako dělaná. Hrusice se nacházejí 35 kilometrů jihovýchodně od Prahy a svou výhodnou polohou a poetickým rázem jsou skvělým místem pro život i rekreaci. Malebné kopečky Ondřejovské vrchoviny a Konopišťské pahorkatiny se mohou stát inspirací i vám a v okolí je neustále co zajímavého objevovat. Utečete tak od ruchu velkoměsta, ale přitom ho budete mít na dosah. Pro mnoho obyvatel Prahy jsou Hrusice oblíbeným místem k rekreaci a řada místních si v Praze našla práci.

Obec dbá o blaho svých obyvatel ale i chatařů a rekreantů, proto tu najdete kromě smíšených potravin i řadu dalších obchodů a pohostinství. Obec také velmi pečlivě chrání a udržuje kulturní památky, podporuje podnikatelské subjekty, nezanedbává pořádek a čistotu v obci, rozvíjí množství a kvalitu služeb a dbá o její neustálý rozvoj a pro své obyvatele pořádá řadu tradičních akcí.