Lesy, rybníčky a kopce kam oko dohlédne

Lesy, rybníčky a kopce kam oko dohlédne

Člověk z města si ani nedokáže představit klid a pohodu malé vesničky vklíněné mezi vrcholky kopců. Jaké to je, vyjít z domu a místo ruchu ulice vidět jen majestátní vrcholky stromů a dýchat čerstvý lesní vzduch. Kde se jen kousek od domů nabízí výhledy do krajiny a kde se nemusíte bát nechat děti bez dozoru. Víkendy místo výlety do obchodních center trávit poklidnými ale dobrodružnými toulkami po nekonečných krásách přírody, večer si sednout k rybníku a setkat se se svými přáteli.

Zní vám toto jako ta pravá idylka? Pak byste jistě měli vědět o obci Olší v okrese Jihlava na Vysočině. O tom, že Vysočina se pyšní nejčistší přírodou není pochyb a tato malá vesnička s pouhými sedmdesáti obyvateli je v dobrém slova smyslu zcela ušetřena shonu moderní doby. Obec je protkaná sítí rybníčků a největší z nich Olešský rybník je v létě oblíbeným místem k rekreaci. Okolní kopce nabízejí mnoho míst pro výlety, turistické stezky vás dovedou k pověstmi opředeným skalním seskupením u vrcholků Bradlo a Hradisko nebo ke Královnině studánce.

V obci najdete jenom obecní úřad a sportovní hřiště ale z autobusové zastávky jezdí pravidelná linka do sedm kilometrů vzdálené Telče. Kromě veškerých potřebných služeb, jako jsou obchody, vzdělání nebo možnosti práce toto město nabízí nespočet možností co dělat. Ne nadarmo je náměstí s renesančními a gotickými domy s malebnými podloubími vyhlášenou památkou UNESCO. Město si můžete prohlédnout z ptačí perspektivy z věže kostela Svatého Ducha, který je nejstarší budovou ve městě. Renesančním klenotem, který bysta také neměli minout je potom telčský zámek s přilehlými zahradami. Právě díky nim má město svou nezapomenutelnou pohádkovou atmosféru, díky které se sem lidé rádi vracejí.