Krásná příroda, koupání a víno. Co víc si přát?

Krásná příroda, koupání a víno. Co víc si přát?

Slováckou obec Moravský písek najdete severozápadním směrem od Veselí nad Moravou a západním směrem od Uherského Ostrohu. Daleko to není ani do Uherského Hradiště. Tato obec se nachází na rozhraní dvou ekosystémů, z východu to jsou písečné duny, podle kterých má i svůj název a které sousedí se záplavovým územím řeky Moravy. Tuto unikátnost vyzdvihuje i obecní znak, kde se spojuje žlutá barva s modrou a znázorňuje pronikání obou ekosystémů. Znak nám o obci dále prozradí, že dříve se jednalo o vinařskou obec. Dnes v ní můžete navštívit krásný vinný sklípek. Ryba ve spodní části znaku je připomínkou důležitého bohatství rybníků na Veselsku i Hradišťsku, které si i dnes můžete projet na kole a kochat se západy slunce nad vodní hladinou.

Po okolí obce vás provedou moravské vinařské cyklostezky, které spojují krásy historických měst, malebných vesniček a přírodních památek. Ať už se vydáte kterýmkoliv směrem potkáte mnoho zajímavostí a krás, jako jsou zámky, baťův kanál nebo příroda tzv. moravské Sahary. Za dominantu obce Moravský Písek se dá považovat novogotický kostel sv. Anny postavený v roce 1910. V obci také najdete několik domů s tradiční lidovou architekturou.

Místní zajímavostí je také tzv. “Kačeník”. V 17. a 18. století se jednalo o unikátní zařízení k odchytu živých kačen pomocí cvičeného psíka. I když je dnes toto zařízení nefunkční, dochovalo se v dobrém stavu. Přírodními památkami v okolí obce tedy je Stará pískovna, mokřad Vypálenky a Kačeník obklopený lužními lesy, mokřinami a mokřadní faunou a florou. I když okolí obce obklopuje několik rybníků, skvělou příležitost ke koupání najdete přímo v obci, na místním koupališti. Kromě úžasné přírody nabízí obec i bohatý kulturní život, pravidelně se zde konají hody nebo den obce. O další kulturní i sportovní akce se starají tak místní spolky.