Jak strávit léto v České republice?

Jak strávit léto v České republice?

Prázdninová atmosféra, sluníčko a letní vzduch přímo vybízí k výletům. Málokteré roční období nám totiž dokáže umožnit tolik možností vyžití jako právě léto. Sotva se tak teploty přehoupnou nad 20 stupňů Celsia, už střádáme plány, kam vyrazit. Přestože písečné pláže a tyrkysově modré moře jsou velkým lákadlem, také v České republice máme několik krásných míst, které stojí za vidění. A kdy jindy je začít objevovat než právě v době, kdy je cestování do zahraničí silně omezené.

Málokterá země překoná krásy našeho kraje vína a uvolněnou atmosféru, kterou nabízí tamní vinné sklípky. Jižní Morava láká nejen panenskou přírodou, kterou stojí za to si jen tak procházet, nebo projet na kole, ale také právě neuvěřitelným klidem a pohodou, která ve vinařských vesničkách panuje. K tomu přidejte jen romantický západ slunce a lahvinku skvělého vína a máte ideální plán, jak strávit prodloužený víkend.

 

Jihomoravský ani Středočeský kraj však nejsou jedinými místy, kde najdeme řadu zážitků. Milovníci kultury a památek si zase přijdou na své v nejen v našem hlavním městě, které je památkami doslova poseté, ale historicky zachovanými budovami a kostely láká také Olomouc, Jindřichův Hradec nebo romantický Telč.

Velmi komplexní vyžití nám však nabízí Liberecký kraj. Výlet do těchto končin si užijí nejen zamilované páry ale také rodiny s dětmi. Kdo nikdy nebyl na „Mácháči“, jakoby snad ani nebyl. Máchovo jezero však není rozhodně jediným lákadlem Libereckého kraje. Ten v sobě skrývá také řadu krásných hradů a zámků, mezi nimiž je také známý a turisticky oblíbený zámek Sychrov nebo hrad Bezděz. Na toulkách po Libereckém kraji můžeme udělat zastávku také u národní přírodní památky Panské skály nebo na Rašeliništi Na Čihadle.

Kromě historických památek a přírodních krás si však můžeme návštěvu Liberecka zpestřit také návštěvou zdejší zoologické zahrady nebo nejen dětmi oblíbeného aquaparku Babylon. Několik bazénů se spoustou atrakcí je doplněno také o jedinečnou laserovou show, kterou aquapark pořádá třikrát denně.

V Libereckém kraji však najdeme také řadu romantických a zajímavých obcí, které nabízí k vidění mnohem víc než jen obecní úřad. Krásná obec s netradičním názvem, jehož původ si můžeme jen domýšlet, je obec Blíževedly, která se nachází 13 kilometrů od České Lípy.