Cyklistika krajinou rybníků i krásami Šumavy

Cyklistika krajinou rybníků i krásami Šumavy

Cyklistika se u nás těší velké oblibě. Vždyť na dovolené na kolech můžete během poměrně krátké doby objet dlouhé úseky, vidět mnoho zajímavostí a plně si užijete radost z krásné krajiny, kterou byste autem jen míjeli. Ne každý se cítí na to, aby si bral kolo s sebou na dovolenou do hor, třeba na Šumavu. Ovšem takové podhůří Šumavy, to už je něco jiného. Na Prachaticku najdete hustou sítí moderních cyklostezek, které vás provedou po všech zajímavostech tohoto kraje.

Oblastí podhůří Šumavy a jižních Čech kdysi vedly významné obchodí stezky a díky tomu je to tu jako dělané pro cykloturistiku. Berme jako výchozí bod pro cyklovýlety obec Bušanovice, která leží mezi Prachaticemi, Vodňany, Volyní a Vimperkem. Cyklostezky v okolí obce se rozbíhají do všech těchto směrů. A ať už si za cíl zvolíte kterékoliv město, nebudete zklamaní. A při cestě samotnou obcí Bušanovice se také dívejte pozorně kolem sebe, stojí tu několik vesnických usedlostí ve stylu selského baroka, typickému pro Jižní Čechy. V blízkém okolí poté najdete hned v několika obcích vesnické památkové rezervace se zachovalou lidovou architekturou.

Díky poloze obce Bušanovice mezi několika většími městy, si také snadno můžete vybrat, zda máte náladu na výlet mezi jihočeskou krajinu rybníků u Vodňan, nebo se vydat do horské přírody s hlubokými lesy Šumavy směrem na Vimperk. Pokud toužíte vidět historické město s goticko-renesančním centrem, zdobenými domy a hradbami, pak zvolíte směr Prachatice. Ve Volyni mimo tvrze najdete také půvabnou renesanční radnici a na řece Volyňce můžete v létě navštívit plovárnu jako vystřiženou z rozmarného léta, která svým vybavením a atmosférou připomíná období první republiky.