Klienty HEXA jsou i cizinci

Klienty HEXA jsou i cizinci

Vznik podnikání a rychlý nárůst počtu živnostníků v devadesátých letech minulého století znamenal zvýšenou poptávku po ekonomických službách, zejména poskytujících vedení účetnictví a daňového poradenství. Jednou z prvních firem tohoto druhu byla na Tachovsku společnost s ručením omezeným HEXA. Byla založena už v roce 1991 a základní problematiku, které se věnovala od prvopočátku, dodnes nezměnila, spíše jen výrazně rozšířila.

V současné době HEXA vede firmám podvojné účetnictví, daňovou evidenci, zpracovává mzdy, vede personální agendu, zpracovává daňová přiznání. Je schopna vyhovět i neziskovým organizacím, které vedou jednoduché účetnictví. Za léta svého působení si získala klienty nejen z malých, ale i středních a velkých firem. Dlouholeté zkušenosti zúročila a dnes zajišťuje i daňové poradenství, auditorské služby, při nichž ověřuje pravdivost a věrnost účetních výkazů a sděluje zadavateli auditu, zda jsou výkazy v souladu s platnými předpisy. V rámci právního servisu se HEXA zaměřuje na oblast komerčního a pracovního práva, mimo jiné vyhotovuje smlouvy a právní dokumenty. A také zajišťuje tlumočení zaměřené na ekonomickou problematiku z a do dvou významných jazyků – němčiny a angličtiny.

Klienty společnosti HEXA jsou společnosti s ručením omezeným i veřejné obchodní společnosti, fyzické osoby, provozující podnikatelské aktivity, a neziskové organizace, například různá zájmová sdružení, tělovýchovné organizace, příspěvkové organizace, a také města a obce. Protože velkou část klientů tvoří firmy, jejichž společníky jsou zahraniční právnické nebo fyzické osoby, poskytuje HEXA služby také v německém a anglickém jazyce.

Zaměstnanci účetní firmy HEXA mají úzkou specializaci na různé druhy činností, takže zákazník se může spolehnout na to, že každý jeho problém bude vyřešen. Neustále se vzdělávají a doplňují si kvalifikaci, většina z nich usiluje o vlastní certifikaci účetního od Svazu účetních ČR. Nezbytnou podmínkou pro vydání tohoto certifikátu je prokázat teoretické znalosti při zkoušce a doložit praktické dovednosti.

Až budete chtít společnost HEXA osobně navštívit, najdete ji v Tachově v Moravské ulici v domě s nepřehlédnutelnou modrou fasádou.