Díky praxím se studenti naučí vše potřebné

Díky praxím se studenti naučí vše potřebné

Není žádným tajemstvím, že po kvalitních řemeslnících je dnes velká sháňka a najít nějakého opravdu dobrého a spolehlivého se vyvažuje téměř zlatem. Jinými slovy, řemesla stále letí a kolikrát má řemeslník s vystudovaným odborným tříletým učebním oborem větší šanci najít si zaměstnání než člověk, co stráví léta na vysoké škole. Budoucí řemeslníci si však musí své učiliště dobře zvolit, aby měli jistotu, že se naučí vše potřebné a svou práci budou odvádět správně. Střední odborné učiliště stavební v Benešově nabízí kvalitní vzdělání v mnoha oborech.

Žáci si mohou vybírat z oborů truhlář, zedník, pokrývač, aranžér, instalatér, ale i klempířské práce ve stavebnictví nebo šití oděvů. Všechny obory mají na škole dlouholetou tradici a slaví řadu úspěchů na soutěžích i se mohou chlubit řadou prosperujících podnikatelů v daných oborech. Kvalita této školy je zajištěna především spolehlivými pedagogy, kteří jsou praví odborníci ve svém oboru. Žáci již během průběhu svého vzdělání spolupracují na zakázkách pro firmy, protože nejlépe se člověk učí praxí. Za praxe navíc studenti získávají stipendium, což je motivuje k tomu, aby svou práci odváděli dobře a učili se novým věcem.

Pro tyto obory není zásadní jen role pedagogů, ale záleží i na vybavení školy, aby byla zajištěna bezpečnost práce a dílny byly dostatečně vybaveny vším, s čím je třeba aby se studenti naučili pracovat. Střední odborné učiliště nabízí také vzdělávání pro handicapované žáky, kterým je škola přizpůsobená a otevřená. Studenti mají možnost bydlet v domově mládeže, kde kromě třílůžkových pokojů je k dispozici na každém patře kuchyňka a klubovna, kterou mohou žáci využívat ke studiu nebo volnočasovým aktivitám.