Malá ale skvěle vybavená Kmetiněves je skvělým místem pro život s dětmi

Malá ale skvěle vybavená Kmetiněves je skvělým místem pro život s dětmi

O tom, že i v malé vesničce se žije skvěle není vůbec pochyb. Člověk zná každého souseda, ví, že děti mohou bezpečně běhat po venku, do přírody to má kousek a na všech obecních akcích panuje téměř rodinná atmosféra. Zajít si popovídat se starostou také není složité a ten díky tomu všechny obyvatele obce dobře zná a ví, co potřebují, aby se jim žilo dobře. To je i případ Kmetiněvsi v okrese Kladno. V obci žije pouze kolem tří set obyvatel, avšak co se občanské vybavenosti týká, i větší vsi jí mohou závidět.

Občané tu mají k dispozici prodejnu smíšeného zboží, hned dvě pohostinství a na obecním úřadě funguje služba Czech point. Novinkou je také takzvaný Pol point neboli možnost občanů komunikovat s policií i z pohodlí domova nebo z obecního úřadu. O požární bezpečnost se v obci stará sdružení dobrovolných hasičů, které mimo to pomáhá organizovat společenské události. Ze spolků tu dále funguje fotbalový klub. Z možností trávení volného času poté jistě stojí za zmínku, že okolní rovinatá krajina se spoustou cest a stezek mezi poli je jako dělaná pro pěší výlety i cyklistiku. I procházka skrze samotnou obec je velmi příjemná, Kmetiněves se rozkládá po obou březích Vranského potoka.

Ani na děti se v obci nezapomíná, do školy a do školky nemusí jezdit nikam daleko a po vyučování si mohou jít hrát na novém víceúčelové hřiště kde je řada prolézaček ale i plocha ke sportování. V obci je také zajištěna dobrá dopravní dostupnost do okolních měst Slaný a Velvary, kam mnozí dojíždějí za prací nebo za dalšími službami. V Kmetiněvsi nechybí ani kostel svatého Václava, který je zároveň místní památkou. kostel pochází ze čtrnáctého století a vyniká především svou neomítnutou gotickou věží. Další místní pamětihodností je kaplička z přelomu 18. a 19. století.