Účetnictví, daně i mzdy

Účetnictví, daně i mzdy

Hned tři pobočky má společnost Astoria Audit, která se věnuje vedení účetnictví, daňovému a ekonomickému poradenství. V Praze, ve Zlíně a v Plzni. Klienti ze tří koutů České republiky tak mají možnost využít služeb zavedené firmy rodinného typu. Hlavní předností stabilního týmu odborníků s dlouholetými zkušenostmi je individuální přístup k zákazníkům. Zákazníci většinou využívají možnosti získat kompletní profesionální servis. Nechají si od Astoria Auditu vést účetnictví, vyhotovit veškerá daňová přiznání, využívají účetního i daňového poradenství. Kdo má v firmě zaměstnance, může si zadat i vedení mzdové agendy.

Při vedení účetnictví se zpracovává podrozvahová evidence, zaúčtovávají se prvotní doklady, připravují interní doklady potřebné ke správnému vedení účetnictví, kontrolují se již pořízené záznamy, zpracovávají měsíční uzávěrky, podklady pro DPH a přiznání DPH. V souvislosti s přiznáním daně se připravují i daňová a statistická hlášení, která jsou vyžadována českými zákony a vyhláškami. Každý rok firma chystá účetní uzávěrku včetně dokladových inventarizací. Kdo s podnikáním začíná, rád využije účetního poradenství, v rámci kterého se naučí organizovat zpracování účetnictví, nastavit daňový a účetní odpisový plán, sestavit účetní osnovu a výchozí bilanci účtů a stanovit postupy při zavádění operativních evidencí. Daňové poradenství zákazníkům umožní prodloužit termín pro podání přiznání daně z příjmů, daňovou optimalizaci a plánování. Využívat odborné rady je důležité, protože daní se platí hodně a vyznat se ve všech předpisech není jednoduché. Vždyť se platí nejen daň z příjmů, ale také silniční, z přidané hodnoty, z nemovitostí, z nabytí nemovitostí a daň darovací.

Kdo si nechá od firmy Astoria Audit vést mzdovou agendu, může počítat s tím, že za něj zajistí veškeré zákonné povinnosti, spojené se zpracováním mzdové agendy. Povede mzdové listy, zpracuje evidenční listy důchodového zabezpečení, měsíční hlášení pro SSZ a zdravotní pojišťovny, zaměstnance přihlásí i odhlásí a vyúčtuje daně.